כדורסל: אשדוד נכנעה למכבי תל אביב

אשדוד אמנם מתחה את מכבי תל אביב ברבע הרביעי, אבל משחק שיא של ג'ייק כהן הותיר את הצהובים בלתי מנוצחים בליגה, אחרי ניצחון 90-80.

ניצן קידר , כ"ב בחשון תשע"ח

העומס ניכר על מכבי תל אביב, אבל את השבוע החדש פתחה הקבוצה ברגל ימין כשגברה על מכבי אשדוד 90-80. ג'ייק כהן, ששיחק בעונה שעברה באשדוד הצטיין במשחק בצד הצהוב.

אשדוד היתה גרועה ברבע הראשון, יובל זוסמן נתן פתיחה מצויינת, איתי שגב הטביע פעמיים והצהובים ירדו ביתרון 17-9. ברבע הזה נפצעו אדם אריאל מאשדוד וכארם משעור ממכבי תל אביב.

הצהובים המשיכו להיות דומיננטיים גם ברבע השני, אבל דיוויד לאורי מאשדוד נכנס לעניינים. מכבי תל אביב הראתה יותר עומק בספסל, וירדה למחצית ביתרון 37-30.

סק הנרי שלא בלט במחצית הראשונה, חזר מצויין לשנייה וקירב את אשדוד מרחק 3 בלבד, 39-36. ג'ייק כהן המצויין יחד עם ג'ונה בולדן ניסו לעצור את המומנטום, אבל נמרוד לוי מאשדוד עם 5 רצופות קירב את הקבוצה שלו עוד יותר.

מייקל רול וג'ייק כהן החזירו את הפער לעשר נקודות לטובת הצהובים, אך הזרים של אשדוד צימקו שוב - ובתום הרבע השלישי 62-57.

לאורי ולוי הביאו את אשדוד בתחילת הרבע הרביעי לשיוויון ואף האורחים עלו ליתרון נקודה, אבל איתי שגב וג'ייק כהן החזירו את ההובלה לצד הצהוב.

מכאן ואילך העומק של הספסל של מכבי תל אביב עשה את ההבדל עד לניצחון.

השבוע צפויים לצהובים שני משחקים במסגרת היורוליג - ביום שלישי נגד אפס אנאדולו הטורקית וביום חמישי מול חימקי מוסקבה.

למכבי ת"א קלעו: כהן 19, דיברתולומיאו 15, פראחוסקי 14 (9 ריבאונדים), ג'קסון 13 (7 אסיסטים), רול 10, שגב 7, בולדן 4 (8 ריבאונדים), קיין 4, זוסמן 4.

לאשדוד קלעו: לאורי 20 (8 ריבאונדים), לונג 16, לוי 14, הוניג 9, הנרי 9, צ'וברצ'יץ' 6, אריאל 5, ווריק 1.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il