"רוצים שרים אמיצים - לא שפנים"

תושבי דרום ת"א הפגינו מול ביתה של נשיאת העליון אסתר חיות, אך השמיעו ביקורת גם נגד הממשלה. "השרים מפחדים מהיועמ״שים והבג״ץ".

עדו בן פורת , כ"ב בחשון תשע"ח

תושבי דרום ת"א מפגינים מול ביתה של חיות
תושבי דרום ת"א מפגינים מול ביתה של חיות
צילום: החזית לשחרור דרום תל אביב

עשרות מתושבי דרום תל אביב שסובלים מהצפת המסתננים הפגינו הערב (שבת), זה השבוע התשיעי ברציפות, מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון הנכנסת אסתר חיות.

המפגינים דורשים להפסיק את המדיניות המפלה של בג"ץ נגד תושבי דרום תל אביב.
.
המפגינים נשאו שלטים וקראו: "אסתר חיות תחזירי את השפיות", "רוצים שרים אמיצים-לא שפנים" ו- "העם דורש בג"ץ ישראלי".

שפי פז, מראשי מטה המאבק של תושבי דרום תל אביב, אמרה כי "המערכת המשפטית הצליחה להטיל טרור על הרשות המבצעת. פחדם של השרים מפני היועמ״שים והבג״ץ כה גדול כך שהם מסרסים את החוקים של עצמם עוד בטרם הגיעו לבג״ץ. אנחנו צריכים אנשים אמיצים בכנסת ובממשלה, לא שפנים עלובים".

תושבי דרום ת"א מפגינים מול ביתה של חיות

פז מתחה ביקורת חריפה על שר הפנים אריה דרעי, וקראה לו ''תהיה גבר ותלך לבג״ץ. אנחנו מעדיפים שהבג״ץ יפסול את חוק המסתננים כולו על פני מצג שווא של חוק חסר כל ערך בפועל. יש לנו כבר רשימה ארוכה של חוקי בלוף כאלה. אל תסמן וי מזויף על חשבונם של תושבי דרום תל אביב".

בין המשתתפים בהפגנה הערב, היו גם פעילי תנועת 'אם תרצו' שקראו לשנות את מדיניות בית המשפט המפלה את תושבי דרום תל אביב. ראש אגף מדיניות בתנועת "אם תרצו" אלון שוורצר אמר "זוהי ההפגנה התשיעית שאנחנו מקיימים נגד הדיקטטורה של בג"ץ.

"באנו להזכיר לנשיאת בית המשפט העליון ולכל שופטי העליון, שאזרחי המדינה הם לא שקופים וגם להם יש זכויות אדם. די כבר לדיקטטורה של בג"ץ ודי לאטימות המשפטית. הגיע הזמן לבג"ץ ישראלי'', הוסיף.