זר פרחים לפני כניסת שבת

בסנדלי שורש ובחולצת פולו קיבל המפכ"ל את פניהם של גמלאי המשטרה שהגיעו לביתו כדי לחזק את ידו, "כל הסערות סביבי לא ישפיעו".

ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשע"ח

רוני אלשיך
רוני אלשיך
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

המפכ"ל רוני אלשיך זכה לפני כניסת השבת לביקור של חברי מטה המאבק של "הוועד של השוטרים, הגמלאים והסוהרים", שהגיעו לביתו והעניקו לו זר פרחים כדי לחזק את ידו.

העיתון "ידיעות אחרונות" דיווח כי אלשיך, שקיבל את פניהם בסנדלי שורש, בחולצת פולו ובחיוך לבבי, הבהיר כי אין בכוונתם של כחולי המדים להירתע. "אני לא סופר שום דבר. הצבתי חומה. זו החלטה רציונלית שבסוף משפיעה מנטלית. בסופו של דבר אתה מציב חומה ויודע שאתה מתפקד", אמר בשיחה עם העיתון שקיים בחצר ביתו.

"כל הסערות האלה מסביב לא ישפיעו על קבלת ההחלטות של המשטרה בשום תחום", הסביר. "זה מה שהאזרח צריך לדעת. בסוף המשטרה תיתן לו את השירות הראוי שמגיע לו, לכן מקבלים כסף, גם המפכ"ל מקבל משכורת טובה בשביל הדבר הזה", אמר אלשיך.

"המשטרה חזקה, לא פונה ימינה או שמאלה. אני ממש גאה בשוטרים, עם כל הסערות מסביב וכל הספינים, הם עושים עבודה מקצועית", אמר. "לא זז אצלם שריר בפנים, וכל הסערות מסביב לא ישפיעו עליהם בשום צורה".

הוא גם הבהיר כי אינו נפגע אישית מהביקורת. "חוויתי את זה מהדקה הראשונה, והיה ברור לי מה כובד האחריות והיה ברור לי שהמשטרה עוסקת בעצבים החשופים של החברה הישראלית 24/7", סיפר.

"החוקרים עושים עבודת קודש ומדויקים, הם לא רצים איפה שאסור לרוץ, הם בודקים כל דבר בזהירות ומדווחים דיווחים מאוד מדויקים".