ממה חשש נתניהו?

רה"מ נענה לדרישות מאהל המחאה שהוקם מול ביתו בירושלים, אך לא נפגש עם יושבי המאהל וראשי המועצות בשל נוכחותו של ח"כ אורן חזן.

ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשע"ח

מסמך ההתחייבות של נתניהו
מסמך ההתחייבות של נתניהו
צילום: מירי צחי

ביום שישי נענה ראש הממשלה בנימין נתניהו לדרישות התקציביות שהציגו ראשי מועצות ומשפחות שכולות מיו"ש, והבטיח להעביר לאלתר מאות מיליוני שקלים לטובת כבישים עוקפים ומרכיבי ביטחון ברחבי יהודה ושומרון.

קודם לפירוק מאהל המחאה התקיים משא ומתן אינטנסיבי בתיווכם של יו"ר הקואליציה דוד ביטן, ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה יואב הורוביץ', ובסיועם של ח"כ אורן חזן ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין.

לאחר שגובשו ההסכמות ונתניהו אף התחייב עליהן במכתב חתום על ידו, הגיעה השעה ללחיצות ידיים, תמונה משותפת ופגישה קצרה בין ראש הממשלה למשפחות השכולות וראשי המועצות יוסי דגן (שומרון), אבי נעים (בית אריה) ומלאכי לוינגר (קריית ארבע).

בחדשות 2 דווח בסוף השבוע כי נתניהו מקפיד שלא להצטלם ליד ח"כ אורן חזן, ולכן לא היה יכול להיפגש עם יושבי מאהל המחאה, שביניהם היה גם ח"כ חזן שאף שבת רעב בימים האחרונים.

בסופו של דבר הוחלט כי ראש הסגל של ראש הממשלה, יואב הורוביץ', ייצא למאהל המחאה יחד עם יו"ר הקואליציה, ושם ימסור את המכתב שעליו חתם נתניהו ובו ההתחייבות לשיפור התשתיות ברחבי יהודה ושומרון.