"אי אפשר לפנות 100 אלף איש"

יו"ר העבודה, אבי גבאי, התייחס להתבטאויותיו אודות סוגיית פינוי היישובים, "אם אנחנו בעידן של שלום למה צריך לייצר כזה אירוע קשה".

ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשע"ח

אבי גבאי
אבי גבאי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, התייחס הבוקר (ראשון) בראיון לרשת ב' לסוגיית שמה של מפלגתו, "העבודה" או "המחנה הציוני".

"מה שחשוב זה לא השם אלא מה האג'נדה שלנו. האג'נדה שלי היא להסתכל על המאחד בעם ישראל ולא על המפריד ובאופן טבעי השם יצטרך לשקף את זה", אמר גבאי, "כל דבר אני שוקל מחדש, שום דבר לא ניתן מהר סיני".

"התעודדתי מאוד מהדברים של כחלון וליברמן שחידדו מאוד את הדברים, הבחירה היא בין קואליציה בראשותי לבין קואליציה בראשות נתניהו. כדי שתהיה קואליציה בראשותי צריך קודם כל לנצח את הבחירות, לייצר מפלגה של 28-30 מנדטים ואז כל האפשרויות פתוחות", הוסיף גבאי.

"התפיסה של מחנה שלם שהתבססה על 'רק לא ביבי' היא לא נכונה בעיני. אני לא חושב שהיא תביא אותנו לשום מקום", הדגיש גבאי.

גבאי התייחס גם לסוגיית פינוי היישובים, "אם הייתי צריך לבנות את יצהר, לא הייתי בונה אותה אבל היא נמצאת וגם שאר היישובים - אי אפשר לפנות 100 אלף איש בשום הסדר שלא יהיה, זה לא פרקטי ולא ריאלי ולא נכון לנו. אם אנחנו בעידן של שלום למה צריך לייצר כזה אירוע קשה. מצד שני אין שום סיבה להגדיל את היקף הבעיה".

בהמשך השיב גבאי לשאלה שהוצגה לו אודות התבטאותו על הרשימה המשותפת, "הערבים בישראל חייבים להיות חלק מהפוליטיקה ותהליכי השלטון, אבל באמצעות פוליטיקאים שעסוקים בחיים של אנשים ולא באמצעות רשימה עויינת".