קפטן האלופה שוחרר מבית החולים

כמעט שבוע לאחר הפציעה שכמעט וגמרה את חייו, שוחרר אליניב ברדה, קפטן הפועל באר שבע מבית החולים סורוקה. "התפילות סייעו להחלמתי"

נרי וייס , כ"ג בחשון תשע"ח

ברדה עם הצוות הרפואי היום
ברדה עם הצוות הרפואי היום
צילום: דוברות סורוקה

עוד שבועיים, ב-27 בנובמבר תשוב האלופה בשנתיים האחרונות, הפועל באר שבע מפגרת השזרוע יחד עם כל הכדורגל הישראלי, כשתתארח באצטדיון טדי שבבירה אצל בית"ר ירושלים למשחק על המקום השני בטבלת ליגת העל שבכדורגל.

היום (ראשון), קיבלה האלופה מבירת הנגב את הבשורות הטובות ביותר שיכולה הייתה לקבל - שחרורו של קפטן הקבוצה, אליניב ברדה מבית החולים סורוקה שבבאר שבע.

כזכור, ביום שלישי בשבוע שעבר ספג הקפטן האדום מבאר שבע כדור עוצמתי בחזהו, מה שגרם להפרעות קצב מסכנות חיים, איבוד ההכרה והחייאה בעזרת מכות חשמל שקיבל בשטח ממעסה הקבוצה וצוות מד"א שנכח במגרש האימונים בלהבים בו התאמנו שחקני האלופה.

רק לאחר החייאה מוצלחת שב ברדה להכרה, ובהמשך פונה לחדר המיון בסורוקה ומשם להתאוששות. היום, כמעט שבוע לאחר הפרשה שהחסירה פעימה מליבותיהם של אנשי המועדון הדרומי, השחקנים והאוהדים הרבים של הכדורגל הישראלי כולו, השתחרר ברדה מבית החולים.

ד״ר דן שוורצפוקס, מנהל מלר״ד סורוקה, אמר עם שחרורו של הקפטן הדרומי כי "ברדה פונה לחדר המיון בביה״ח בהכרה מלאה ובמצב יציב. עבר בדיקות לבירור מצב הלב כולל אקו לב והועבר לצנתור דחוף שממצאיו היו תקינים. בהמשך אושפז ביחידה לטיפול נמרץ לב".

פרופ׳ דורון זגר, מנהל המערך הקרדיולוגי בסורוקה, סיפר גם הוא על הבדיקות שערכו לקפטן האדום ומצאו אותו כי הוא עדיין אינו כשיר לשוב ולשחק. "אליניב ברדה עבר סדרת בדיקות במהלך אישפוזו בימים האחרונים. בסהכ מצבו טוב ובמגמת שיפור. יחד עם זאת, הלב טרם הדגים התאוששות גמורה. יש צורך במעקב נוסף בשבועות הקרובים. בשלב זה ההמלצה הרפואית היא לא לחזור לשחק בשבועות הקרובים.
חשוב לציין שוב את הטיפול הראשוני המעולה שקיבל במגרש מצוות הקבוצה וממד״א, טיפול שהציל את חייו, אמר פרופסור זגר.

השחקן עצמו שוב הודה לצוות הרופאים וכל מי שהציל לו את חייו, כשאמר "אני רוצה שוב להודות לצוות בית החולים, צוות המיון, לפרופסור זגר ולצוות הרופאים והאחיות שטיפלו בי ודאגו לי בצורה מדהימה. שוב תודה גדולה לדימה טרשצ׳נקו ולגיא ממד״א שהצילו את חיי. תודה גדולה לכל אנשי הפועל תדיראן ב״ש ולאוהדים הרבים והמסורים על התמיכה הגדולה והאהבה שהעניקו לי, על שהתפללו עבורי ותפילותיהם סייעו להחלמתי המהירה. בשלב זה אצא הביתה ובעיקר אנוח".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il