סיפוח הכנסות - גם מעבר לקו הירוק

"הצעת החוק תעשה סוף לאפליה ותאפשר גם לתושבי יו"ש ליהנות מצדק חלוקתי ותסייע מאוד גם לערים החרדיות ביו"ש", אמר ח"כ מלכיאלי

חיים לב , כ"ג בחשון תשע"ח

מיכאל מלכיאלי
מיכאל מלכיאלי
צילום: שלומי כהן, פלאש 90

וועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת החוק של ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) לפיה, יהיה בסמכותו של שר הפנים להכריז בצו כי חלוקת ההכנסות מארנונה כללית או מאחד או יותר מתשלומי החובה, תתאפשר גם בין רשויות סמוכות או גובלות המצויות מעבר לקו הירוק.

משמעות הצעת החוק היא שמעתה שר הפנים יוכל לספח הכנסות ארנונה או יתר הכנסות, מאזורי תעשיה ויושבים קטנים לערים סמוכות גם מעבר לקו הירוק, ולא רק בתוך הקו הירוק, כפי שהיה עד עתה.

ח" מלכיאלי אמר בתגובה לאישור ההצעה כי "למרות שהקואליציה נמנעת בדרך כלל מקידום הצעות חוקים המחילות את החוק הישראלי ביו"ש, אולם כאן לא מדובר בנושא מדיני אלא בעניין מוניציפלי בלבד המקדם צדק חלוקתי בקרב אוכלוסיות מוחלשות".

עוד הוסיף מלכיאלי כי "הצעת החוק ביו"ש תעשה סוף לאפליה ותאפשר גם לתושבי יהודה ושומרון ליהנות מצדק חלוקתי, ותסייע מאוד גם לערים החרדיות ביו"ש- כגון מודיעין עילית".

יש לציין, כי משרד המשפטים בעצמו יצר תקדים לכך, כאשר לפני מספר חודשים אפשר להחיל את 'קרן הארנונה' על יהודה ושומרון מאותה סיבה בדיוק.