התוכנית: לפוצץ שכונה ערבית בצפון י-ם

בהנחיית ראש העיר ניר ברקת, שישה בניינים בכפר עקב יהרסו בשל עבירות בנייה. ח"כ רחל עזריה תוקפת: ''זה משחק מסוכן באש''.

ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשע"ח

ניר ברקת
ניר ברקת
צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

רשויות הביטחון מתכננות לפוצץ שכונה באזור צפון ירושלים, בה מתגוררים מאות ערבים בעלי אזרחות ישראלית.

בחדשות הערב של ''כאן 11'' דווח כי על פי התוכנית, שכונה בכפר עקב הנמצאת מעבר לגדר ההפרדה וסמוך לקלנדיה, צפויה להיהרס לחלוטין בעקבות עבירות בנייה בהיקפים נרחבים.

המהלך כולל הרס של שישה בניינים, כל אחד בעל שש-שבע קומות לפחות. כוחות צה"ל, שב"כ והמשטרה ישתמשו בחומרי נפץ במטרה לגרום לפיצוץ ולקריסת כל הבניינים.

מחשש לגלי הדף נרחבים, הוחלט לפנות גם מאות תושבים שגרים בסמוך לבניינים. הפיצוץ עלול להוביל להשמדת מסגד שנמצא באחד הבתים.

על פי הדיווח ב"כאן 11", מאחורי המהלך עומד ראש עיריית ירושלים ניר ברקת. בלשכתו אמרו כי "צווי ההריסה הוצאו לפני כמה חודשים כדין לשלדי ארבעה מבנים שהוקמו שלא כחוק וללא אישור והיתר, אשר לא היו מאוכלסים כלל, וגם היום מרביתם כלל לא מאוכלסים. בתי משפט, פעם אחר פעם, לרבות בית המשפט המחוזי והעליון, אישרו את הצווים.

"הריסת המבנים הבלתי חוקיים תאפשר לעיריית ירושלים לסלול כביש ראשי אשר יקל מדי יום על עשרות אלפי תושבים. סלילת הכביש היא מחויבת המציאות, ותיעשה כאמור לרווחת כלל תושבי כפר עקב", נמסר.

ח"כ רחל עזריה (כולנו) זועמת על המהלך. "תשע שנים ניר ברקת ראש העיר ומעולם לא בוצע מהלך כזה", אמרה עזריה. ''הוא יודע היטב שזה משחק מסוכן באש. אין ספק שעברות הבנייה בכל ירושלים דורשות התייחסות ופתרון, ובמיוחד במזרח העיר. אבל מהלך כוחני יוביל לעימותים קשים.

''ירושלים היא לא קרש קפיצה לפוליטיקה הארצית; היא עיר הבירה של מדינת ישראל. ניר ברקת הוא ראש העירייה שאמורה לתת שרות לתושבים. הוא פשוט לא יכול להשתמש במיליון תושבי ירושלים כבני ערובה לקמפיין שלו", הוסיפה ח''כ עזריה.