עטרה ליושנה: הרצליה ניצחה באילת

שנתיים לא ניצחה בני הרצליה בעיר הדרומית ביותר בארץ. הערב עם שון דאוסון בשיאו האריכה הרצליה את הרצף השלילי לדרומיים אחרי 70:69

נרי וייס , כ"ג בחשון תשע"ח

דאוסון הערב מעל שחקני אילת
דאוסון הערב מעל שחקני אילת
צילום: פרנסיסקו די סטסיו, מנהלת הליגה

14 פעמים ביקרה בני הרצליה בעיר הדרומית ביותר במסגרת ליגת העל שבכדורסל. רק פעמיים יצאה מהמשחקים הללו עם ניצחון, כשהאחרון שבהם היה בינואר 2015.

הערב (ראשון), שוב הגיעה הרצליה אל עיר הנופש אילת, ושוב יצאה עם ניצחון, כשהפעם היה זה בצורה דרמטית ביותר.

אילת, שרשמה רצף של 10 ניצחונות בית במהלך העונה שעברה, הפסידה כבר בשישה מתוך שבעת משחקי הבית האחרונים שלה במסגרת הליגה והפלייאוף, כולל מאזן 3:0 העונה, והערב האריכה את הרצף השלילי עם הפסד ביתי רביעי ברציפות. הרצליה, שהפסידה בכל עשרת משחקי החוץ האחרונים שלה בליגה ובפלייאוף הצליחה לגבור עליה בהפרש של נקודה אחת בלבד, 70:69.

האילתים, שנחשבים לקבוצת הרבע הראשון הגרועה ביותר בליגת העל עד כה העונה, עם 12.6 נקודות זכות בלבד בעשר הדקות הראשונות לעומת 19.4 נקודות חובה, דווקא פתחו היטב את הרבע הראשון הערב כשבסופו הובילו ב-4 נקודות הפרש, עם 11:15.

ברבע השני התהפכו היוצרות כשהאורחים מהרצליה הפכו את התוצאה ואל הפסקת המחצית ירדו כשהם מובילים 32:28.

ברבע השלישי היה על הפרקט שחקן אחד טוב יותר מכל יתר שחקני שתי הקבוצות, שון דאוסון שמו. השחקן שהגיע להרצליה מראשון לציון בהעברה שהעלתה תהיות רבות, עשה ככל העולה על רוחו על הפרקט ולאחר שקלע נקודות ראשונות רק בהתקפה האחרונה של המחצית הראשונה, התפוצץ עם 18 מ-20 הנקודות של קבוצתו במהלך הרבע השלישי ממנו ירדו האורחים כשהם מובילים 52:46.

המארחים מאילת מיאנו לוותר על המשחק ובתום משחק צמוד ומבולבל הצליחו שחקני הרצליה לחלץ ניצחון חוץ ראשון בעיר הדרומית לאחר שנתיים. דומיניק ארצ'י העניק לאורחים ניצחון יקר, 69:70, עם שתי חסימות גדולות במאני טיים ושלשה חשובה.

קלעו לאילת: לויד 21, טרידוול 13, ג'יימס 11, ניסים 9, רוסאריו ושמחון 6 כ"א, עבו 3.

להרצליה: דאוסון 25, ת'יימס 13, ארצ'י 11, אדריאן 8, מעיין 6, גרין 4, קמפטון ג'וניור 3.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il