בנט: לא צריכים להיות מפלגה מגזרית

השר בנט מבהיר כי ישראל לא תשיב את גופות המחבלים מעזה, ומתייחס גם לדיווח על ניסיון לשריין את עירית לינור במפלגת הבית היהודי.

ערוץ 7 , כ"ד בחשון תשע"ח

שריון לינור - קשקוש. נפתלי בנט
שריון לינור - קשקוש. נפתלי בנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר החינוך נפתלי בנט התייחס הבוקר (שני) למתיחות סביב רצועת עזה בעקבות פיצוץ המנהרה ואיומי ארגוני הטרור.

"יש לנו מדיניות של אפס סובלנות לפגיעה באזרחי ישראל. העברנו את המסר הזה בצורה הכי ברורה. אם מעזה מישהו יפגע באזרחינו בהחלט נפעיל את מלוא העוצמה שבידינו מולו", הבהיר בנט.

"חמאס בהחלט יודע מה המחיר של פעולה מול מדינת ישראל והוא לא מוכן לשלם את המחיר הזה. הוא לא עושה את זה מציונות", ציין בנט.

שר החינוך הבהיר כי ישראל לא תשיב את גופות המחבלים שנהרגו בפיצוץ המנהרה, "יתנו יקבלו. יש לנו חללים בידי חמאס, את אורון ואת הדר ויש גם אזרחים בידי חמאס, אנחנו לא ניתן מתנות חינם".

בנט תקף את קצב הבניה ביו"ש, "הבניה היא לא בהיקפים הראויים, אין הקפאה אבל יש סינון שהוא לא מתקבל על הדעת, והדבר החמור ביותר הוא שאנחנו לא מתקדמים לריבונות. ברגע שהשותף הראשי שלך, ואני מכבד את ראש הממשלה כי הוא ראש הממשלה ולא אנחנו, ואלו לא העמדות שלו, אז זה לא עובד, כשיהיו לנו עשרים או שלושים מנדטים זה יראה אחרת".

בתשובה לשאלה הגדיר בנט כ"קשקוש" את הדיווח לפיו הוא פועל לשריין את אשת התקשורת עירית לינור ברשימת הבית היהודי לכנסת הבאה, "אני מאוד מעריך את עירית לינור, אני שותף לרבות מעמדותיה ואני גם פוגש אותה לפעמים כמו שאני פוגש עוד עשרות אנשים ומאות אנשים, אבל אין דיבורים כאלו".

"אנחנו צריכים להרחיב את היריעה, לא להיות מפלגה מגזרית אלא כלל ישראלית, אבל זה מאוד קשה", ציין בנט, אך הדגיש בנוגע לאנשי תקומה, "אני נחוש לשמור על אחדות, תוך הרחבת השורות. אני בעד פריימריס לכולם אבל אני לא מקדש את זה".