מועצת יש"ע: פסיקת בג"ץ - עוול מוסרי

חברי מועצת יש''ע, בהובלת יו''ר המועצה החדש, חננאל דורני, סיירו בנתיב האבות לקראת תחילת ההרס הצפוי בשכונה, כבר בימים הקרובים.

עדו בן פורת , כ"ד בחשון תשע"ח

מועצת יש"ע בנתיב האבות
מועצת יש"ע בנתיב האבות
צילום: דוברות

חברי מועצת יש''ע, בהובלת יו''ר המועצה החדש, חננאל דורני, סיירו היום (שני) בשכונת נתיב האבות שבגוש עציון.

בסיור ביקר דורני, יחד עם מזכ''ל אמנה זאב (זמביש) חבר, מנכ''ל מועצת יש''ע שילה אדלר, ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן ותושבי נתיב האבות, בחמישה עשר בתים אשר מיועדים להריסה.

הביקור בשכונה נעשה על רקע הריסת המבנה הראשון המיועד להריסה בימים הקרובים. דורני, שנכנס לתפקידו לפני כשבוע, ביקש להגיע לסיור במקום כדי להבין את העוול שיצר בג''ץ.

לאחר סיור בבתי השכונה התארחו נציגי מועצת יש''ע במאהל שהקימו התושבים אל מול הנגריה במטרה למחות על הריסתה.

יו''ר מועצת יש''ע חננאל דורני, אמר במהלך הסיור, "הגענו לכאן היום, נציגות מועצת יש"ע בראשותי, לתמוך לחבק ולחזק את תושבי נתיב האבות. פסיקת בג״צ שמתעקש להרוס בתים רק בשל חריגת סנטימטרים בודדים, וזאת בניגוד לעמדת המדינה שביקשה להסדיר את המקום, הינה עוול מוסרי ולא עשיית צדק. אנחנו שותפים, מועצת יש"ע יחד עם תושבי נתיב האבות, במאבק להצלת הבתים. בעזרת ה' נעשה ונצליח"

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן אמר: "עצור גבול לפניך. כאן מוכרח לעבור הגבול של ההשתוללות המשפטית. כאן חייבת להתחיל המשילות של העם בארצו. ההריסה היא אינה חסרת ערך. ההריסה היא היא המלחמה בערכים, ערכי הנצח שלנו. הגיעה העת להחיל את החוק הישראלי על יהודה ושומרון ועל גוש עציון בכלל זה ובכך לתת ביטוי מעשי ביותר והיחיד הראוי למתקפת הבג"צ".

*תושב נתיב האבות, עמי גבירצמן אמר: "מועצת יש''ע באה לתמוך ולהוביל את המאבק הצודק של תושבי נתיב האבות להסדרת שכונת נתיב האבות. בזמן הקרוב תכונס מסיבת עיתונאים עם אנשי ציבור ופוליטיקאים בנגריה".