גייס את השואה נגד מדיניות ההגירה

מעצב האופנה הגרמני תקף את ארצו על מדיניות ההגירה. "גרמניה לא היתה צריכה לרצוח יהודים כדי להכניס את האויבים שלהם לכאן".

ניסן צור , כ"ד בחשון תשע"ח

אוושויץ
אוושויץ
צילום: אייסטוק

מעצב האופנה הגרמני המפורסם קארל לגרפלד תקף את ארצו על מדיניות ההגירה. "גרמניה לא היתה צריכה לרצוח יהודים כדי להכניס את האויבים שלהם לכאן".

בראיון לטלוויזיה הצרפתית תקף מעצב העל קארל לגרפלד את מדיניות הגבולות הפתוחים וכניסת המהגרים שהנהיגה הקנצלרית אנגלה מרקל, ועורר תדהמה כאשר גייס את השואה שביצעו הגרמנים על מנת לתקוף את השלטונות הנוכחיים על מדיניות ההגירה שלהם. "גרמניה איננה יכולה, גם אם יש עצרות שנים ביניהם, להרוג מיליוני יהודים רק שתוכל להכניס במקומם לשטחה מיליונים מהאויבים הגרועים ביותר שלהם" אמר לגפרלד בן ה-84. הוא סיפר כי "אני מכיר מישהו בגרמניה שלקח תחת חסותו צעיר סורי, ואחרי ארבעה ימים אמר "הדבר הכי גדול שגרמניה המציאה הוא השואה".

לגרפלד נולד בהמבורג כאשר היטלר תפס את השלטון בגרמניה הנאצית. גם בהמשך הראיון לטלוויזיה הצרפתית הוא תקף את מדיניות ההגריה של מרקל, שהכניסה לשטחי גרמניה מעל למיליון מבקשי מקלט מאז שנת 2015. "למרקל כבר היו מיליונים של מהגרים שהשתלבו היטב בחברה, עובדים והכל היה בסדר איתם. לא היה לה צורך לקבל עוד מיליון על מנת לשפר את התדמית שלה כ"אמא החורגת המרשעת" אחרי המשבר הכלכלי ביוון. פתאום אנו רואים את בתו של הכומר" הוסיף לגרפלד, שהתייחס לעובדה כי אביה של מרקל היה שר פרוטסטנטי בממשלת מזרח גרמניה בעבר.

לאחר מכן הביא לגרפלד את צרפת כדוגמא למדינה המכבדת את זכויות האדם, אך נמנעה מלהכניס לשטחה כמות גדולה של מבקשי מקלט. "תראו את צרפת, מדינת זכויות האדם, שלקחה 10,000 או 20,000 מבקשי מקלט" אמר לגרפלד.

בעקבות הדברים של מעצב האופנה התקבלו בטלויזיה הצרפתית מאות תלונות נגד לגרפלד, והעובדה כי השתמש בשואה על מנת לתקוף את מדיניות ההגירה של גרמניה.