לפיד כינה חברי כנסת "רוטווילרים"

"תעצור את זה", קרא ח"כ לעבר נתניהו, ''תקרא לרוטווילרים שלך, ביטן ואמסלם, ותגיד להם לעצור את זה".

חזקי ברוך , כ"ד בחשון תשע"ח

ח''כ לפיד
ח''כ לפיד
צילום: דוברות

חבר הכנסת יאיר לפיד (יש עתיד) נאם במליאת הכנסת במסגרת דיון 40 חתימות, ומתח ביקורת על התנהלות הקואליציה נוכח יוזמות החקיקה בסיעת הליכוד נגד המשטרה והפרקליטות.

"תעצור את זה", קרא לפיד לנתניהו, ''תקרא לרוטווילרים שלך, ביטן ואמסלם, ותגיד להם שאתה עוצר את כל החוקים הפרסונליים והמתקפות על המשטרה".

ח"כ לפיד הוסיף, "צריך מישהו שעוסק בפיוס. חברי כנסת מהליכוד קוראים לאנשי השב"כ 'הזויים' וראש הממשלה שותק. התקפה על בית המשפט העליון וראש הממשלה שותק".

מוקדם יותר נאמה ח"כ מיכל רוזין (מרצ) במליאת הכנסת ותקפה ישירות את נתניהו, "הכיעור מתגלה במלוא תפארתו בכהונתך כראש הממשלה - ביד אחת מינית את מפכ"ל המשטרה, והיועץ המשפטי לממשלה, ובשנייה אתה מערער את מעמדם כי אלו לא מוכנים, ככל הנראה, להצטרף לפמליה שלך הנחקרת בלהב 433.

''אתה, ראש הממשלה, ממשיך להוכיח לציבור ששום דבר לא מעניין אותך מלבד עצמך. ממשיך להוכיח לציבור שכל פועלה של ממשלתך היא הגנה פרסונלית עליך".

ח"כ רוזין התייחסה למצב המדיני והבנייה בהתיישבות: "ההתנחלויות הן הסכנה הביטחונית הגדולה ביותר. הן אלו המפרידות והמרחיקות אותנו מהאפשרות לחיות במדינתנו בשלום ומחלישות באופן חסר תקדים את צה"ל.

''כל העולם כבר יודע שכל עוד אתה בראשות הממשלה – היא תמיד לא פרטנר. כל העולם כבר יודע שממשלת ישראל מציבה מכשול אחר מכשול בחזרה לשולחן המשא ומתן. פעם זה יהיה הכרה בישראל כמדינה יהודית. פעם זה יהיה ירושלים המאוחדת. ומי יודע כבר מה תמציא בפעם הבאה, אם תהיה".

ח"כ רוזין סיימה ואמרה, "מגיע לאזרחי ישראל הנהגה שלא מונעת מאינטרסים סקטוריאליים צרים של המתנחלים, אלא מעדיפה את דימונה על פני עמונה, מעדיפה את ראש-העין על פני בת-עין ומעדיפה את הפתרון על פני חברון".