כוננות מוגברת
צה"ל פרס סוללות כיפת ברזל במרכז הארץ

הסוללות נפרסו כחלק מההיערכות לכך שארגוני הטרור בעזה יירו רקטות לעבר ישראל בתגובה להשמדת מנהרת הטרור וחיסול המחבלים בעוטף עזה.

ערוץ 7 , כ"ד בחשון תשע"ח

כיפת ברזל
כיפת ברזל
צילום: באסאל עוויאד, פלאש 90

סוללות כיפת ברזל נפרסו בכמה מוקדים במרכז הארץ, כחלק מההיערכות לכך שארגוני הטרור ברצועת עזה יירו רקטות לעבר ישראל בנקמה על חיסול המחבלים ופיצוץ מנהרת הטרור בעוטף עזה.

בימים האחרונים תיגבר צה''ל את כוחותיו מול רצועת עזה, כדי להתמודד במהירות עם פעולת נקם של הג'יאהד האיסלאמי.

אתמול, כזכור, פרסם מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף יואב (פולי) מרדכי סרטון אזהרה לטרוריסטים. "הג'יהאד רוקם מזימה ומשחק באש, נגיב בעוצמה גם נגד חמאס", אמר מרדכי.

עוד הזהיר האלוף מרדכי, "כדאי שיהיה ברור: לכל תגובה של הג'יהאד האיסלאמי באשר היא, ישראל תגיב בעוצמה ובנחישות, לא רק כלפי הג'יהאד אלא גם כלפי חמאס. אנחנו מייעצים להנהגת הג'יהאד האיסלאמי בדמשק לנקוט זהירות ולשלוט בעניינים.

''מפקדת הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני בדמשק ומנהיגי הארגון - רמדאן שלח וזיאד נחאלה - קחו מהר את העניינים לידיים כי אתם אלו שתישאו באחריות", קרא להם האלוף.

בג'יהאד האיסלאמי הגיבו לאיום ואמרו "לא נרפה את ההגנה על עמנו ואדמתנו. האיומים של האויב לפגוע בהנהגת הארגון הם בגדר הכרזת מלחמה, ואנו נתמודד עימם. האיומים האלה חושפים את הכוונות האמיתיות של הציוניים.

''זכותנו להגיב על כל תוקפנות ובתוך כך גם הזכות להגיב על פשע התוקפנות נגד מנהרת ההתנגדות, שגרם למות לוחמים מהזרועות הצבאיות של חמאס והג'יהאד", נאמר בהודעה שפרסם ארגון הטרור.