הוגשה התביעה המתוקנת נגד שרה נתניהו

פרקליטיה של שירה רבן, האישה החרדית שעבדה במעון ראש הממשלה ותובעת את רעיית ראש הממשלה, הזדרזו להגיש את כתב התביעה המתוקן.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ה בחשון תשע"ח

כתב התביעה המתוקן הוגש. שרה נתניהו
כתב התביעה המתוקן הוגש. שרה נתניהו
צילום: יונתן סינדל. פלאש 90

עורכי הדין נעמי לנדאו ואורן גרוס, פרקליטיה של שירה רבן, פרסמו הערב (שלישי) הודעה ממנה עולה כי הם כבר הגישו את כתב התביעה המתוקן נגד רעיית ראש הממשלה הגב' שרה נתניהו.

נציין כי בית הדין לעבודה קצב הבוקר לעורכי הדין 21 יום לצורך הגשת כתב התביעה המתוקן. כעת יצטרכו הנתבעים, רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו ומשרד ראש הממשלה, להגיש את כתבי ההגנה, במסגרתם תצטרך נתניהו להחליט האם לחזור על בקשתה למחוק אותה מכתב התביעה.

בהודעתם של עורכי הדין נאמר, "הגשנו את ההבהרות שנתבקשו על ידי כבוד נשיא ביה"ד. החלטת הנשיא אברהמי הינה החלטה מקובלת בהליכי קדם משפט שמטרתה לתחום ולייעל את מסגרת הדיון. כל ניסיון להוציא דברים מהקשרם מעיד על תדרוך שגוי ומטעה של גורמים מטעים".

"למען הסר ספק", הוסיפו עורכי הדין, "דחה כבוד הנשיא את הבקשה של בא כוח הגברת נתניהו לאיסור פרסום ההליך והעדויות הקשות הצפויות בו. יתרה מזאת, השופט דחה בקשה נוספת של הגב' נתניהו למחוק אותה מהתביעה נכון למתן החלטה זו. עמדת המדינה כי על הגברת נתניהו להיות נתבעת בהליך מדברת בעד עצמה".

עורכי הדין לנדאו וגרוס מוסיפים עוד כי יש בלבם "תרעומת וחשש מתוצאות ההסתה והבריונות כנגד התובעת ובאי כוחה וחשש זה הובא בפני הגורמים הבכירים במשטרת ישראל. חמור בעיננו שמופצת תמונת תעודת הזהות של התובעת ואנו תמהים על הדרך בה נעשו הדברים ומי עשה שימוש במאגרי המידע הממשלתיים למטרות הסתה נטו".

לדבריהם, "לא יעזרו כל הניסיונות להטות את הדיון מהנושא העיקרי והוא ההתעמרות התעסוקתית הקשה של הגברת נתניהו המוחלפת בבריונות מקורביה כלפי התובעת גם לאחר סיום יחסי העבודה".

יש לציין בהקשר זה כי החלטת בית הדין בעניין תיקון התביעה כללה ביקורת נוקבת על עורכי הדין, "כתב התביעה כולל בתוכו תיאורים ארוכים ומפורטים שאינם קשורים להליך", כתב השופט בהחלטתו. "כמו כן לא נכון לכנות עובדות אחרות בכינויים מעליבים".