"איראן משקיעה מאמצים לביסוס באזורנו"

הרמטכ"ל ניצל את טקס הענקת אות המצטיינים למערך הטכנולוגי להתייחסות לדמותו הערכית של צה"ל.

עדו בן פורת , כ"ה בחשון תשע"ח

איזנקוט. הערב
איזנקוט. הערב
צילום: דו"צ

טקס הענקת אות המצטיינים למערך הטכנולוגי נערך הערב (שלישי) באולם "מרום" בבניין חיל האוויר שבקריה.

הטקס נערך במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, יושב ראש וועדת הפרס, תת-אלוף (מיל') יאיר כהן, ראש המנהל למחקר, פיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית, תת-אלוף (מיל') דני גולד וחברי פורום המטה הכללי. הטקס נועד להוקיר קצינים מובילים בפעילות טכנולוגית מתקדמת וחדשנית בצה"ל.

אות המצטיינים של המערך הטכנולוגי הוענק ל- 14 טכנולוגים מכלל הזרועות והאגפים בצה"ל.

עשרה מתוכם זכו באות ליחידים בעבור מצוינות טכנולוגית ודוגמה אישית יוצאת דופן והארבעה הנוספים זכו באות ליחידים בעבור מצוינות טכנולוגית, תרומה ופעילות טכנולוגית יוצאת דופן לאורך שנים.

איזנקוט אמר בטקס, "מכובדיי, המציאות של ימינו מחייבת אותנו להישיר מבט אל האתגרים השונים: מעבר לגבולות הצפון נמשכת הלחימה בסוריה, שמנוצלת על ידי איראן וארגון חיזבאללה לביסוס מעמדם, איראן משקיעה מאמצים לביסוס שליטתה באזורנו, ארגוני הטרור מגבשים את כוחם סביב ערכים אלימים ומאיימים על חייהם של אזרחים ותושבים חפים מפשע".

לדבריו, "לאויבנו פנים רבות ומשתנות, אך דמותנו אחת, אחידה וברורה- דמותו של צבא ההגנה לישראל. צבא עם ממלכתי שממלא את ייעודו בנחישות, בתחבולנות ומתוך מחויבות עמוקה. הרחק מהזרקור התקשורתי זוכים אנשי המערך להשפיע על תמונת המצב הביטחונית וחשוב מכך- להגן על תושבינו ולתרום ליכולת ההכרעה והניצחון של צה"ל".

"אתגרי המאה העשרים ואחת מציבים אותנו במירוץ טכנולוגי מול אויבינו, ואנו מובילים בו. בשעה שעולמנו צועד במהירות אל עבר העתיד, הטכנולוגיה הישראלית היא דוגמה ומופת לקדמה ולעוצמה. מצטיינים יקרים, אין זה סוד כי שוק התעסוקה האזרחי טומן בחובו הצעות מפתות רבות, אך ייחודה של העשייה הצה"לית עולה על כולם. עשייתכם היום יומית לא זו בלבד שמצעידה את מדינתנו אל עבר העתיד- אלא שהיא מאפשרת את המשך קיומה, שגשוגה וביטחונה. מתוך ההכרה בחשיבות עשייתכם, נוסיף לעשות כל שאפשר כדי לשמר את תחושת השליחות שבליבכם ולצד זה- ליצור תנאים מיטביים לעשייתכם ולהביע הוקרה עמוקה לפועלכם", הוסיף איזנקוט.