תיעוד: הפריד בין ניצים ומואשם בתקיפה

עובד בפיצריה שניסה להפריד בין שני מעורבים בקטטה מצא את עצמו מואשם בתקיפה. עורך דינו: אישום הזוי. המשטרה: העובד הפעיל אלימות.

ערוץ 7 , כ"ה בחשון תשע"ח

תיעוד הקטטה
תיעוד הקטטה
צילום מצלמת אבטחהטוען....

לפני מספר חודשים שהה ד' בעבודתו בפיצריה בירושלים, בשעה שלמקום נכנס אדם, שהחל להתווכח עם אדם אחר שישב אותה עת בתוך הפיצריה.

תוך מספר רגעים, החלו שני האנשים בפיצריה להתקוטט. ד' ניגש במהירות אל השניים והחל יחד עם אדם נוסף להפריד בין הניצים.

לאחר שהפרידו בין השניים, הגיעה למקום משטרה שעצרה את שני הניצים וד' הרשה לעצמו לשכוח מהסיפור.

אלא שלד' ציפתה הפתעה, לאחר כחודש הוא זומן לחקירה במשטרה, בה נאמר לו כי הוא חשוד בתקיפת אחד הניצים ביניהם הפריד. ד' מסר כי לא תקף איש מהם, וכי כל שעשה היה להפריד בין הצדדים.

כאמור, לפני מספר שבועות החליטה המשטרה להגיש כתב אישום דווקא נגד ד', שכזכור הפריד בין הצדדים, זאת למרות שהאירוע כולו תועד במצלמות אבטחה.

עו"ד איתמר בן גביר פרקליטו של ד' מסר כי: "מדובר בכתב אישום הזוי וחמור. המשטרה מעבירה מסר לכל אזרחי מדינת ישראל: נתקלתם באנשים רבים ברחוב? אל תתערבו, אל תפרידו, תנו להם להכות זה בזה. זהו מסר המנוגד לחוק לא תעמוד על דם רעך, לעקרונות המוסר במדינת ישראל ומתאים אולי למדינת חלם".

מהמשטרה נמסר בתגובה, "כפי שניתן לראות בירור בתיעוד האירוע, העובד חבט בפניו של אחד המעורבים, דבר שאינו מחויב המציאות על מנת להפריד בין השניים. לראייה לא ננקטו כל הליכים משפטיים כלפי אדם נוסף שניסה להפריד את הניצים ולהפסיק את הקטטה בלבד, ללא הפעלת אלימות וללא נטילת חלק פעיל בה".