תיעוד
פוצץ בית מבצע הפיגוע בהר אדר

צה"ל, מג"ב והמנהל האזרחי פוצצו את ביתו של המחבל שביצע את פיגוע הירי בהר אדר. שני מחבלים מבוקשים נלכדו וכספי טרור הוחרמו.

קובי פינקלר , כ"ו בחשון תשע"ח

הריסת בית המחבל
הריסת בית המחבל
צילום: רויטרסטוען....

כוחות צה"ל בשיתוף לוחמי משמר הגבול והמנהל האזרחי פוצצו את ביתו של המחבל מחמוד אחמד אל- ג'מל מהכפר בית סוריכ, שביצע את פיגוע הירי בהר אדר ביום ה-26 בספטמבר 2017.

בפיגוע נרצחו לוחם משמר הגבול רב סמל ראשון סולומון גברייה והמאבטחים יוסף עותמאן ואור אריש ז"ל.

במהלך סריקות לאיתור אמצעי לחימה בכפר יטא שבחטיבה המרחבית ״יהודה״ ובכפר א-רם שבחטיבה המרחבית ״בנימין״ תפסו כוחות צה"ל בשיתוף משטרת ישראל שני כלי נשק בייצור עצמי ושני אקדחים.
החשודים נעצרו והממצאים הועברו לכוחות הביטחון.

בארגון חוננו אשר מלווה משפטית את משפחת עותמאן אשר בנה יוסף ז"ל נרצח בפיגוע הרצחני בהר אדר מסרו "אנו מברכים את כוחות צה"ל אשר ביצעו הלילה את הריסת הקומה השלישית בה התגורר המחבל הרוצח. הפעולה המהירה של צה"ל מיד בפקיעת צו הביניים אשר הוציא בג"צ ומנע עד היום את הריסת בית המחבל ראויה לשבח".

"עם זאת לצערנו ישנם גורמים רבים, אשר עושים הכל כדי לשלול מכוחות הביטחון את יכולת ההרתעה במלחמה בטרור, קולות אלו לצערנו אף קיבלו ביטוי בדעת מיעוט בפסק הדין. אנו בחוננו נמשיך לפעול יחד עם נפגעי הטרור למימוש זכויותיהם ולהחזרת כוח ההרתעה והלחימה בטרור", נמסר מארגון חוננו.

הריסת בית המחבל
צילום: דובר צה"ל

במהלך הלילה תפסו כוחות צה"ל בשיתוף שב"כ בכפר עבידיה שבחטיבה המרחבית "עציון" כספי טרור בשווי אלפי שקלים. מצה"ל נמסר כי "פעילות זו מצטרפת לפעילויות הרבות של צה"ל כחלק מהמאבק בהעברת כספים המשמשים לטרור".

כוחות צה״ל, שב״כ, מג"ב ומשטרת ישראל עצרו הלילה ברחבי איו״ש שני מחבלים מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון. השניים הועברו לחקירה.