כתב אישום יוגש נגד ח"כ אורן חזן

לאחר שוויתר על החסינות הפרלמנטרית המגיעה לו, חזן יואשם בתקיפת והעלבת עובד ציבור בעקבות עימות פיזי עם מנכ"ל עיריית אריאל.

ערוץ 7 , כ"ו בחשון תשע"ח

אורן חזן
אורן חזן
צילום: אלירן אהרון

חבר הכנסת אורן חזן (הליכוד) ויתר על חסינותו הפרלמנטרית המגיעה לו מתוקף היותו חבר כנסת, ובימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפת עובד ציבור, העלבת עובד ציבור והתנהגות פסולה.

חזן יואשם בעבירות הללו בעקבות עימות פיזי בינו לבין מנכ"ל עיריית אריאל בשנת 2014, ולאחר שימוע שערכה הפרקליטות לחבר הכנסת ובסיומו נדחו כל טענותיו.

כאמור, האירוע שבעקבותיו יוגש כתב האישום התרחש בשנת 2014, אז תקף ח"כ חזן, שעוד לא נבחר אז לכנסת, את מנכ"ל עיריית אריאל, בעקבות עיקול שהוטל על חשבון הבנק של אמו, אביבה חזן, עקב חוב ארנונה שנצבר לחובתה. במהלך האירוע גידף חזן גם את ראש העיר אריאל אלי שבירו.

פרקליטיו של ח"כ אורן חזן, עו"ד ציון אמיר ועו"ד אפרים דימרי, מסרו בתגובה, "קבלנו בצער ובאכזבה ואף בתדהמה את החלטת היועמ"ש להגיש כתב אישום נגד ח"כ חזן בגין ויכוח בין שני פוליטיקאים שהתרחש לפני שנים, זמן רב לפני היבחרו לכנסת ישראל. סברנו כי תיק שעמד בפני אפשרות גניזה, והיה מונח כאבן שאין לה הופכין במשך תקופה ארוכה, ורק לאחר בחירתו של ח"כ חזן לכנסת הפיחו בו רוח חיים ולצערנו מצאו לנכון לעורר את המקרה מחדש - ייסגר. נקודה".

"חשוב לזכור - מדובר במקרה שבו הוגשו תלונות הדדיות ע"י פוליטיקאים ובסופו של דבר הנו עניין הגובל בזוטי דברים. יחד עם זאת ומשהוחלט מה שהוחלט אנחנו ננהל את המאבק המשפטי בין כותלי בית המשפט. אנו מביעים אמון מלא וסומכים על מערכת המשפט שתדע להוציא את האמת לאור", הוסיפו השניים.