"לומר את האמת – המטרידים הם ערבים"

לאחר שחשפה בערוץ 7 את בעיית ההטרדות בנצרת עילית, הוזמנה תושבת העיר לשעבר, ג'ני רז, גם לערוץ 13.

גיל רונן , כ"ז בחשון תשע"ח

ג'ני רז
ג'ני רז
צילום מסךטוען....

התוכנית "העולם הבוקר" של ערוץ 13 עסקה הבוקר (חמישי) בתופעת ההטרדות הלאומניות בנצרת עילית, לאחר שמונולוג של ג'ני רז, תושבת העיר לשעבר, פורסם בערוץ 7 היכה גלים.

בתוכנית התארחה רז – ולפניה התראיין רונן פלוט, ראש העירייה.

"אני נבחרתי לפני שנה וחצי ועם כניסתי לתפקיד ראיתי שהתופעה של הביטחון היא דבר שמאוד מאוד מפריע לתושבים ולא יכול להיות מצב שבחורה עוברת בכביש, שורקים לה, מצפצפים לה, ועושים כל מיני דברים מאוד לא נעימים", אמר.

פלוט סיפר שהנחה את פקחי העירייה להטיל קנסות על מי שמציקים לבחורות בחוצות העיר. הפקחים גם קוראים למשטרה, והשוטרים "לוקחים [את החשוד] לחקירה ושם הוא צריך להסביר מה הסיבה שהוא מגיע לנצרת עילית בערב, כי בדרך כלל אלה לא תושבי נצרת עילית, ומה הסיבה שהוא עושה את כל מה שהוא עושה ומפריע לחיים השקטים והטובים של תושבי נצרת עילית", הסביר.

תחושת הוזלה

"כבחורה שגדלה בנצרת עילית גדלתי עם תחושה של חוסר ביטחון", סיפרה רז. "חוסר ביטחון בגלל העובדה שאם אני הולכת ברגל מציקים לי מצפצפים לי עוצרים לי. זו תחושה אישית כבחורה, כאישה, של הוזלה. מאוד קשה לחיות ככה".

"מאוד התלבטתי אם לציין שמדובר בהטרדות מטעם בני מיעוטים", אמרה. "עשיתי את זה כי אני יודעת שאני יכולה לעמוד במאה אחוז מאחורי ההצהרה הזאת... אין צורך לייפות את הדברים... יש צורך להכיר בתופעה, ואם התופעה היא בקרב אוכלוסייה מסוימת צריך גם להודות בזה, על מנת שנוכל למגר את התופעה ולטפל בה".

"קשה לדבר על התופעה הזאת", הוסיפה רז, "בייחוד אם אתה רוצה להיות אמיתי ולתאר את המציאות ולא לנסות לייפות את הדברים כדי לצאת פוליטיקלי קורקט".

העתונאית ספאא פרחאת אמרה שלדעתה מדובר בבעיה תרבותית, משום שתושבי הכפרים מסביב לנצרת עילית אינם רגילים לראות נשים בלבוש לא צנוע. רז הסכימה איתה וציינה שמאז שעברה לתל אביב היא מרשה לעצמה להתלבש באופן שבו לא היתה מעזה להתלבש בנצרת עילית.

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.