סיגרים במקום ריבונות

לעולם לא אסלח לתקשורת על כך שאילצה אותנו לעטוף את נתניהו באהדה במקום להזכיר לו את תפקידו האמיתי. דעה

איילת לאש , כ"ז בחשון תשע"ח

איילת לאש
איילת לאש
צילום: יח"צ

על הרבה דברים אני מוכנה לסלוח ולהבליג לתקשורת ולשמאל בישראל, אבל על דבר אחד לא אסלח להם לעולם: על כך שהם אילצו את הימין כולו לעטוף את נתניהו באהדה עיוורת, לעמוד לימינו כחומה בצורה ולהדוף כל מה שיש בו צל של חשד של ביקורת. ובצדק.

כשהמתקפה נגד נתניהו אובססיבית, צבועה, אלימה ואינטנסיבית, אין ברירה אלא להדוף הכול. בלי לברור, אין פנאי לזה בכלל. השיח הציבורי חג סביב פרשיות נתניהו כאלו ואחרות, כל הזמן, ללא הרף, בלי מרווח נשימה באמצע.

וכך יוצא שהימין מתעסק בלהגן על נתניהו מפני המנוולים הנודניקים, שמצאו להם על מי להתלבש. אלו שפתאום המוסר והצניעות הם נר לרגליהם. אלו שחיבקו בחום נשיא מדינה שנהג בנהנתנות ובשחיתות ראוותנית, חגג מסיבות במיליונים והוצאות בית הנשיא בתקופתו היו שיא של כל הזמנים.

אותה תקשורת שב-2005 אמרה: "צריך לשמור על שרון כמו על אתרוג. לשומרו בקופסה אטומה, מרופד בספוגית, צמר גפן ונייר צלופן, לפחות עד תום ההתנתקות. צריך לשמור עליו לא רק מפני הדגלים הפוליטיים, אלא גם מפני דגלים משפטיים". פתאום מפריעה להם שחיתות.

וכך יצא שהימין מתעסק בזוטות מביכות במקום להתעסק בדברים החשובים באמת: במקום לדרוש מנתניהו להנהיג משילות, לברר מחדש את דרכו של הימין. במקום לדרוש מנתניהו לטפל בבג"ץ ולהחזירו לגודלו הטבעי. במקום לדרוש מנתניהו לטפל במהירות וביד קשה בתופעת המסתננים. במקום לדרוש מנתניהו: אל תגרש יהודים! אל תחריב יישובים! אל תקפיא את הבנייה ביו"ש ובירושלים, אל תיישם אחד לאחד את מה שהשמאל מת לעשות לימין. תחיל ריבונות! טפל באויבים ביד קשה, טפל באירועי הטרור בכבישים! טפל בעבריינות הערבית שמשתוללת בכל רחבי הארץ, תכנן תוכנית גירוש מאסיבית של כל אויבי ישראל מבית, תנהג על פי חזון הימין האמיתי.

אבל במקום זה, הימין עסוק בלהגן על הסיגריות של ביבי ועל הבקבוקים של שרה. מריבות בגובה הדשא. על זה לעולם לא אסלח לתקשורת ולשמאל.