לא רק בשמאל שכחו להיות יהודים

משה פייגלין לערוץ 7: בוז'י הרצוג התפלל לצידי תפילת מנחה לא פעם ולא פעמיים. הוא הגיע להתפלל ולא כדי להשלים מניין.

בני טוקר , כ"ז בחשון תשע"ח

משה פייגלין
משה פייגלין
צילום: מפלגת זהות

לא רק השמאל שכח להיות יהודי

יו"ר מפלגת זהות, חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין, אומר לערוץ 7 כי האמירה של יו"ר המחנה הציוני ולפיה בשמאל שכחו מה זה להיות יהודים, היתה אמירה שנועדה לקושש קולות מהימין אך אינה תואמת את המציאות.

"זה שיח רדוד בגובה הדשא, אני כח"כ בעבר מצאתי לצידי לא פעם ולא פעמיים בתפילת מנחה את בוז'י הרצוג עם כיפה בכיס ולא כי הוא בא להשלים מניין אלא הוא הגיע להתפלל. את נתניהו מעולם לא מצאתי בבית הכנסת של כנסת ישראל, אז מי בדיוק שכח להיות יהודי?'', תוהה פייגלין.

לדבריו גם כאשר נתניהו לחש לאוזניו של הרב כדורי זצ''ל שהשמאל שכח מה זה להיות יהודי, המטרה היתה לגרוף קולות ולא יותר מכך.

"במקורות ובכתבים של הציונות מתקופת העלייה השנייה והשלישית היה שימוש רב במשפט 'אני כבר לא יהודי אלא ציוני'. הציונות ביקשה לייצר זהות אחרת, היא ביקשה לפתור את בעיית האנטישמיות לא על ידי התבוללות אלא דרך מעבר מיהדות ללאומיות".

פייגלין סבור שעד היום נמשך המאבק בין הרעיון היהודי לרעיון הישראלי, "גם ז'בוטינסקי והרצל לא שמרו מצוות. אמנם לדוגמא למנחם בגין היה לב יהודי חם, אבל בסוף יהדות מוזיאונית זה נחמד בתור פולקלור אבל זה אומר בעצם שאנחנו עם ככל העמים עם קצת מסורת. אנשים רבים שכחו שאלה שבאו לכאן באו בשביל ציון".

הוא מאמין שדווקא מפלגת זהות תעשה את החיבור הנכון בין שני העולמות, "אנחנו צריכים לשאוף להקמת קומה חדשה של עם ישראל ששב לארצו ונבנה על בסיס התשתית היהודית ולא להפוך את היהדות ללאומיות בלבד. מפלגת זהות באה לייצר סינרגיה בין היהדות לישראליות".