מבלים במחנה יהודה, אבל מה עם השכנים?

חברי מועצת העיר ירושלים סיירו במחנה יהודה וראו כיצד השוק שהופך בלילות למרכז בילויים פופולרי פוגע באיכות החיים של התושבים באזור.

ערוץ 7 , כ"ח בחשון תשע"ח

מחנה יהודה
מחנה יהודה
צילום: אהובה כץ

חברי מועצת העיר ירושלים סיירו אמש (חמישי) בשוק מחנה יהודה בעקבות תלונות רבות של התושבים הגרים בקרבת השוק על כך שבלילות הופך ''מחנה יהודה'' למוקד של רעש בלתי נסבל נוכח הבליינים הרבים שפוקדים אותו.

בסיור לקחו חלק עשרה חברי מועצת העיר ונציגי המינהל הקהילתי.

יונתן ולאה הלברטל המתגוררים סמוך לשוק, סיפרו "אנחנו גרים כאן כבר שמונה שנים, צעירים יחסית לשכנים שלנו. אנחנו אוהבים את השכונה מאוד, גם היום. אבל מרכז הבילויים שהתחיל לפני ארבע שנים בשוק משבש את החיים.

''יש לנו 'שכן' - מדחס של מקרר מהפאב מסעדה שנפתחה מתחתינו, 'מפלצת' שצמודה לבית שלנו ומייצרת רעש בלתי נסבל. חדי השמיעה אמנם יוכלו לשמוע קצת מוזיקה אבל בעוד שעה הרעש יהיה בלתי נסבל. המשטרה מגיעה לפעמים, רק כשיש רעש נוראי. הם מבקשים להיכנס הביתה ואני לא צריך להסביר במה זה כרוך כשמשטרה מגיעה לביתך באמצע הלילה''.

הם סיפרו עוד, ''שמנו חלון כפול ותריסים, אבל שום דבר לא עוצר את הרעש. מעבר לזה ארובות ועשן נכנסות לתוך הבית שלנו ומסריחות לנו את הבית, עד כדי כך שימים שלמים הבית שלנו עומד אטום הרמטית".

חברי המועצה נכנסו לביתם ולחדר הילדים, שם היו ארבע בנות המשפחה במיטותיהן, בחדר אטום חסר איוורור. ההורים הסבירו כי רק ככה אפשר להירדם נוכח הרעש מחוץ לבית.

חברי מועצת העיר נחשפו לארובות פולטות גז, לרעש הבלתי נסבל, לבעיות החניה ולמדרכות שנתפסות על ידי בעלי המסעדות והפאבים.

המשנה לראש העיר ירושלים דב קלמנוביץ', שיזם את הסיור, אמר כי "ירושלים שואבת תיירים רבים הפוקדים את הבירה באלפיהם. שוק מחנה יהודה בפרט הפך לאתר ייחודי ששואב אליו מאות אלפי תיירים ובליינים מרחבי הארץ והעולם.

"השוק התפתח והפך למרכז בילוי מרכזי עבור אלפי צעירים, שממלאים את הפאבים והמסעדות השונות מדי ערב ובעיקר בסופי שבוע. לצד הברכה שבכך, הדבר גם מקשה מאוד על איכות חיי התושבים שגרים בסמיכות לשוק מזה שנים רבות, שמציינים כי חייהם הפכו לבלתי נסבלים. הרעש , הלכלוך, האלכוהול והסמים מפריעים לחיים נורמליים של התושבים בסביבה".

קלמנוביץ' הוסיף, "הגענו לסיור על מנת למצוא פתרונות שיקלו על איכות חייהם של התושבים וישמרו על איכות הסביבה מחד, ומצד שני יאפשרו להמשיך ולהוביל את פריחת השוק, שהפך לאחד מסמליה המובהקים של העיר. אנחנו מחויבים לתושבים ולאיכות חייהם גם בשוק וגם בשעות הלילה המאוחרות".טוען....