"המחבל חייך ופגע בי"

דוד רמתי שנפצע קל כשמחבל דהר לעברו עם מכוניתו, משחזר את רגעי האימה. היהודי שנפצע קשה בפיגוע הוא אב לחמישה. שניהם מקריית ארבע.

ערוץ 7 , כ"ח בחשון תשע"ח

הרכב הפוגע
הרכב הפוגע
צילום: דובר צהל

דוד רמתי, שנפצע הבוקר (שישי) בפיגוע הדריסה סמוך לישוב אפרת שיחזר את רגעי האימה ממיטתו בבית החולים.

"המחבל עבר אותי, עשה 'יוטרן' ואז הבחנתי שהוא רוצה לפגוע בי. ראיתי שאני לא מספיק לשלוף את הנשק וזינקתי על המעקה. כשהייתי באוויר הוא הספיק לפגוע בי עם הרכב".

רמתי סיפר כי המחבל חייך אליו בטרם פגע בו. "ראיתי את החיוך על הפנים של המחבל - אמרתי 'אותי אתה לא תהרוג היום'; לא פחדתי", אמר לגלי צה"ל.

על פי דיווחים בתקשורת הערבית, המחבל הוא בן 17 מחלחול, הנמצאת כקילומטר צפונית לחברון.

מחקירה ראשונית של צה"ל עולה כי המחבל בן ה-17 דרס תחילה את דוד רמתי, משם המשיך ברכבו לעבר צומת גוש עציון - ודרס אזרח בן 35, אותו פצע באורח קשה.

המחבל יצא מרכבו כשהוא חמוש בסכין, במטרה לדקור חיילי צה"ל. החיילים מגדוד 50 של הנח"ל פעלו במהירות, פתחו באש לכיוונו - ופצעו אותו באורח אנוש.

יו"ר ארגון שבי ישראל, מייקל פרוינד, ביקש מהציבור להתפלל להחלמתו של אבן עזר בן מלכה שנפצע קשה בפיגוע. אבן עזר הוא תושב קריית ארבע ואב לחמישה ילדים, שעלה לישראל בשנת 2006 במסגרת עליית "בני המנשה".

פרופ׳ אלון פיקרסקי, מנהל המחלקה הכירורגית בהדסה, עדכן לגבי מצבו של הפצוע קשה: "הגיע בחור בן 35 שנפגע מדריסה. הוא נמצא מעורפל הכרה בשטח ופונה במהירות על ידי מד"א. הוא סובל מפגיעת ראש ומדימום תוך-מוחי וצריך לעבור ניתוח. אין לו פגיעות אחרות משמעותיות. המצב שלו קשה, אבל הוא יציב לחלוטין".