"יש לי שלוש שניות אם אני רוצה לחיות"

פצוע הפיגוע הדריסה ביום שישי הצפוי להשתחרר היום לביתו מספר על שיחת טלפון שקיבל בשם הנשיא האמריקאי ומציין: שיחה מביבי לא הגיעה.

שמעון כהן , א' בכסלו תשע"ח

דוד רמתי
דוד רמתי
יונתן סינדל, פלאש 90

דוד רמתי, פצוע פיגוע הדריסה ביום שישי, סיפר הבוקר (ראשון) על השתלשלות אירוע הפיגוע שהתרחש סמוך לאפרת שבגוש עציון.

בראיון לתכנית הבוקר של ניב רסקין בערוץ 12 ציין כי כבר ביום שלאחר הפיגוע קיבל שיחת טלפון מהשגרירות האמריקאית. הדובר שאל בשלומו, איחל לו רפואה והודה לו על תגובתו המהירה במהלך הפיגוע, תגובה שמנעה פגיעה חמורה יותר.

הדובר ציין כי את שיחת הטלפון הוא מקיים בשמו של הנשיא טראמפ הדורש בשלומו כאזרח אמריקאי. בשולי הדברים ציין כי שיחת הטלפון הגיעה מכיוונו של הנשיא האמריקאי בעוד מראש ממשלת ישראל, נתניהו, עדיין לא הגיעה שיחה שכזו.

יצוין כי רמתי סיפר כי מצבו טוב והוא צפוי להשתחרר לביתו עוד היום. הוא הוסיף וסיפר כיצד ראה את רכבו של המחבל המפגע מתקרב אליו במהירות של כתשעים קמ"ש ולאחר שראה את חיוכו של הדורס הבין שהוא בפיגוע, ו'אמרתי לעצמי שיש לי שלוש שניות אם אני רוצה לחיות או לא וקפצתי אל הכרם שלצד הכביש'. תוך כדי הקפיצה פגע בו הרכב והדף אותו למרחק של כתשעה מטרים.

כאמור, מצבו של רמתי משתפר והוא צפוי להשתחרר לביתו במהלך היום.

מצבו של הפצוע השני בפיגוע, אבן עזר חולהרינג, תושב קרית ארבע בן 35, נותר קשה. הוא מטופל ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין כרם כשהוא מונשם ומורדם לאחר שנותח.