אתם נפגעי טרור? תתבעו את הרש"פ

דב קלמנוביץ', פצוע האינתפיאדה הראשון, קורא לנפגעי טרור לתבוע את הרשות הפלסטינית ואת המחבלים. "הגיעה העת לסגור מעגל".

בני טוקר , א' בכסלו תשע"ח

דב קלמנוביץ
דב קלמנוביץ
צילום: מרים צחי


המשנה לראש עיריית ירושלים, דב קלמנוביץ', הפצוע הראשון של האינתיפאדה, מגיב להחלטת בית המשפט המחוזי בירושלים ולפיה מרואן ברגותי, הרשות הפלשתינית ועוד ארבעה מחבלים ישלמו פיצוי של 62 מיליון שקלים למשפחת בן שלום שאיבדה שלושת מבני המשפחה בפיגוע בכביש 443 בשנת 2001.

קלמנוביץ', לשעבר יו"ר ארגון נפגעי פעולות איבה, אומר כי ההחלטה הזו מהווה תקדים חשוב לכל נפגעי הטרור.

הוא קורא לעוד ועוד נפגעים לתבוע את הרשות הפלסטינית, "כמו שבכל בתי המשפט בעולם מגישים תביעות נגד מחבלים, אני מקווה שפסק הדין הזה יהיה סימן כיוון לכל נפגעי הטרור שיתבעו את המחבלים ואת הרשות.

"אני עצמי נפצעתי בתחילת האינתיפאדה הראשונה בדיוק לפני שלושים שנה, את הנער שזרק עלי את הבקבוק זיהיתי אך עד היום הוא לא נתפס אבל אני חושב שהגיעה באמת העת לסגור מעגל ולתבוע אותם כספית".

לדבריו הרשות הפלשתינית שמשלמת כספים למחבלים תשלם על כך בריבית, "דווקא בשל העובדה שהרשות משלמת שכר למחבלים ומשפחותיהם היא נושאת באחרית לפיגועים שהם ביצעו בשמם ובארה"ב מטילים בשל כך קנסות על הרשות הפלשתינית בגובה של עשרות מיליוני דולרים.

אני אגב גם מציע שכל הכספים שהרשות הפלשתינית משלמת מדי חודש למחבלים ומשפחותיהם יקוזזו מהסכום שמדינת ישראל משלמת לרשות" אומר קלמנוביץ'.

קלמנוביץ' מקווה שפסק הדין מהבוקר לא יישאר על הנייר, "למדינה ישראל יש מספיק דרכים לאכוף ולגבות את כל הכסף ולשלם למשפחות וליתומים באמצעות קיזוז מתוך הכספים שמועברים לרשות.

''אם היא לא תעשה את זה היא תחטא לאמת. צריכים לפעול בכל הנחישות כדי לממש את פסק הדין של בית המשפט ולהמשיך בקו שהאמריקאים מובילים כבר שנים. אני שמח שבית המשפט הישראלי הצטרף לקו הזה".