"הכתובת היתה על הקיר"

סגן ראש מועצת קרית ארבע מוחה על אוזלת היד של הרשויות בשמירה על חיי התושבים, ותוקף את ההחלטה לאשפז את המחבל והנפגע באותה מחלקה.

חזקי ברוך , א' בכסלו תשע"ח

סגן ראש מועצת קריית ארבע-חברון, ישראל ברמסון
סגן ראש מועצת קריית ארבע-חברון, ישראל ברמסון
צילום: חזקי ברוך

סגן ראש מועצת קריית ארבע-חברון, ישראל ברמסון, מתייחס בראיון לערוץ 7 לפיגוע שאירע בגוש עציון, בו נפצע באורח קשה תושב קרית ארבע, אב לשישה ילדים.

"מיום שישי מאז הפיגוע אנחנו מלווים את המשפחה. ונותנים את כל מה שאנחנו יכולים כקהילה. אני באופן אישי מכיר את אבן עזר אדם נפלא ועוזר לכולם. זו פגיעה קשה בקריה", אומר ברמסון.

לדבריו, "הכתובת הייתה על הקיר. צומת גוש הציון ידוע כמועד לפורענות וממשלת ישראל לא מפיקה את הלקחים. צריך למנוע את הנסיעה של הערבים בכבישים שלנו. זה עוול מתמשך שיש להפסיק אותו".

"אני מצפה ומבקש משר הביטחון אביגדור ליברמן שדיבר גבוהה גבוה על הביטחון - תפעל. כמובן שגם ראש הממשלה לא יכול לצאת נקי מהסיפור הזה. מדובר בציבור גדול שנוסע בכבישים ובטרמפים ואתם צריכים לדאוג שכל אזרח יוכל לחזור הביתה בשלום. אזורים שהם מועדים אסור שפלסטינים ייסעו בהם", קובע ברמסון.

ברמסון שולל את טענתם של חלק מגורמי הביטחון לפיה אי אפשר לעצור את המפגע הבודד, "אפשר לעצור את המפגע הבודד. אם היו מונעים כניסה של רכבים לאזורים מועדים ובכך היינו מונעים פיגועים רבים. אני לא מדבר על כבישים עוקפים. אני מדבר על כך שבכבישים מרכזים של אזרחים ישראלים תושבים ערבים לא יכולו לנסוע כמו שאני לא יכול לנסוע בכבישים ראשיים בחברון".

ברמסון זועם על כך שהמחבל שוכב ליד הנפגע, "אנחנו נמצאים בבית חולים במחלקת טיפול נמרץ שהמחבל המנוול שוכב באותה מחלקה של הנפגע אבן עזר. עשרות מהמשפחה של המחבל יושבים כאן. איפה המדינה? זה לא כבוד למדינה שהמפגע והפוגע באותו מקום. תשלחו את המחבל לבית חולים בחברון שיקבל טיפול מהרופאים הקצבים שלהם. אנחנו משקיעים מיליונים בטיפול במחבל ובסוף עוד משחררים אותו בעסקה ובסוף זה בזיון לעם היהודי שהמחבל שוכב ליד הנפגע זה עוול שזועק לשמים".

מבית החולים הדסה נמסר בתגובה לטענות, "המחבל נמצא תחת שמירה ואינו זכאי לביקור משפחות או חברים מלבד עורך דין".