שוב מושלמת: ניצחון שלישי לאלופה מי-ם

חילופי המאמנים שערכה האלופה מהבירה מוכיחים את עצמם עם ניצחון שלישי ברציפות מאז מונה מודי מאור למאמן הראשי, אחרי 90:78 על הרצליה

נרי וייס , א' בכסלו תשע"ח

מודי מאור, מושלם
מודי מאור, מושלם
צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

בפעם האחרונה שנפגשו בני הרצליה והפועל ירושלים במסגרת העונה הסדירה של ליגת ווינר סל, ניצחה המארחת מהשרון בתוצאה 73:94, מה שהיה להפסד הגדול של הירושלמים בהרצליה מאז ספטמבר 2013.

לפני כן, מאז תחילת 2014, הפועל ירושלים גברה על בני הרצליה בשמונה מתוך עשרת המפגשים ביניהן בעונה הרגילה. הערב (ראשון), המשיכו הירושלמים את רצף הניצחונות שלהם מאז חילופי המאמנים כשגברו על המארחים בתוצאה 90:78.

הירושלמים, עם קיילין לוקאס בהופעת בכורה ועם מודי מאור, עוזר המאמן שקודם למאמן ראשי במקומו של פוטיס קציקאריס היווני שפוטר לאור התוצאות הרעות, פתחו את את הרבע הראשון כמו שפתחו את המשחקים האחרונים שלהם תחת אימונו של המאמן הצעיר ביותר בתולדות ליגת העל שבכדורסל - בטירוף. עם 10 נקודות מהירות שנענו רק בשתי נקודות מהצד השני, נראה היה כי שוב הירושלמים ידרסו בדרך לניצחון קליל.

או אז התעוררו שחקני הרצליה והחלו לשחק על החוליה החלשה בהגנה של האלופה מהבירה - ליאור אליהו. אט אט הלך ההפרש והצטמצם כשאף הצליחו להפוך את התוצאה לאחר שלשה של הרכש החדש והמרשים, מייקל אפווברכה. לאחר 10 דקות ראשונות של משחק, הראה לוח התוצאות יתרון מזערי בלבד לזכות האדומים מירושלים, 19:16.

הרצליה עלתה לרבע השני חדה, ושוב הצליחה להפוך את התוצאה אך הירושלמים לא ויתרו ועם הירידה להפסקת המחצית, עמדה התוצאה על 46:41 לזכות האורחים מהבירה.

הרבע השלישי היה לעוד יותר צמוד ורק שלשה מכמעט חצי מגרש של ג'רום דייסון על הבאזר לסיומו של הרבע, הוריד את ההפרש ל-2 נקודות בלבד בירידה לרבע האחרון והמכריע, 69:71 לזכות הרצליה.

ברבע האחרון העלו האורחים מהבירה הילוך, עם האואל, הלפרין ודייסון והפער בין השתיים הלך והפך לדו ספרתי. מזה ההרצליינים כבר לא חזרו ועבירה טכנית של שון דאוסון לא תרמה אף היא. בסיום, הירושלמים עם מאזן מושלם מאז חילופי המאמנים לאחר ניצחון שלישי ברציפות, הפעם בתוצאה 90:78 על הרצליה.

קלעו להרצליה: אדריאן 22, אפבראה 17, דאוסון 14, ארצ'י 12, גרין 8, מעיין 3, סינגר 2.

לירושלים: דאוסון 24, אליהו 14, פרפרוגלו 12, הלפרין 11, האואל 10, לוקאס 8, אוחיון 6, אומיץ' 5.

במשחק נוסף שהתקיים הערב במסגרת המחזור השביעי של ליגת ווינר סל, חזרה הפועל אילת לנצח כשגברה בגן-נר על הפועל גלבוע גליל המקומית בתוצאה 88:82. האילתים, ללא מאמן ראשי לאחר שפיטרו את מאיר טפירו ושרון דרוקר טרם שב ארצה, ניצחו בזכות שיא קריירה של אפיק ניסים בן ה-36 שקלע 32 נקודות.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il