10 מיליון ש"ח יוקצו למניעת הטרדות

ביזמת השרה גמליאל: תוקם ועדת שרים מיוחדת לבחינת חוק ההתיישנות בעבירות מין ויוקצה תקציב לגיבוש תכנית לאומית למניעת הטרדות מיניות

חזקי ברוך , ב' בכסלו תשע"ח

ועדת השרים לשיוויון מגדרי
ועדת השרים לשיוויון מגדרי
צילום: דוברות השרה גמליאל

השרה לשוויון חברתי, ח"כ גילה גמליאל, כינסה הבוקר (שני) את ועדת השרים לשוויון המגדרי שבראשה היא עומדת לדיון דחוף בסוגיית ההטרדות המיניות.

במהלך הדיון בישרה גמליאל על המאמץ הממשלתי שתוביל למיגור התופעה. בישיבה, השתתפו שרת המשפטים ח"כ איילת שקד, מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה אוה מדז'יבוז', נציב שירות המדינה אודי פראוור והממונות על ההטרדות המיניות במשרדי הממשלה השונים וכמו גם נציג היועץ המשפטי לממשלה.

בישיבה, הכריזה השרה גמליאל על הקמתן שתי ועדות מיוחדות להתמודדות עם תופעת ההטרדות המיניות, אותה הגדירה כ- "מגיפה חברתית של ממש, הנמצאת בכל מקום".

הוועדה הראשונה תוקם על ידי השרה גמליאל והשרה שקד, אשר יעמדו בראשה במשותף ותכלול נציגות של משרדי הממשלה השונים, ותוביל לבחינה מחודשת של חוק ההטרדות המיניות ושל תקופת ההתיישנות בעבירות המין.

הוועדה השנייה היא ועדת היגוי לגיבוש תוכנית לאומית למניעת הטרדות מיניות בראשות מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, אוה מדז'יבוז', ועדה שחבריה יבחרו על ידה ויכללו נציגות של גורמי אכיפה, משפט, חברה ואקדמיה.

לוועדה יינתנו 120 ימי עבודה מיום הקמתה, שבסופם תוגש לממשלה תכנית לאומית למניעת הטרדות מיניות. הוועדה תבחן את כלל ההיבטים והכלים, הנוגעים לתופעה ותגבש תכנית הוליסטית לרבות היבטי חינוך, הסברה, תהליכי חקירה והמשפט של קרבנות עבירות מין ועוד. פעילות ועדת ההיגוי תתוקצב בשלב הראשוני ב 10 מיליון ₪ מתקציב המשרד לשוויון חברתי.

השר גמליאל אמרה בעקבות הישיבה, "גאה על הזכות להוביל את המאמץ הממשלתי ההיסטורי וחסר התקדים במאבק בהטרדות המיניות. זהו מהלך משולב של תכנית לאומית למניעת הטרדות המיניות לצד טיפול ממוקד בשאלת תקופת ההתיישנות. מהלך שיבהיר שיש לנו אפס סובלנות למטרידים ולהטרדות מיניות".