"לארגוני השמאל יש מיליונים- לנו אין"

בחזית לשחרור דרום תל אביב הצליחו לגייס כמעט את כל  הסכום הדרוש לניהול המאבק המשפטי נגד המסתננים. שפי פז: "זה קרב לחיים"

בני טוקר , ב' בכסלו תשע"ח

שפי פז
שפי פז
צילום: יוני קמפינסקי

''החזית לשחרור דרום תל אביב'' מגייסת בחודשיים האחרונים סכום כסף משמעותי לניהול המאבק המשפטי במסתננים ובארגוני השמאל.

הפרוייקט "מצילים את המדינה" גייס עד כה תשעים ושניים אחוז מסכום היעד שהוגדר- 420,000 שקלים.

שפי פז, מראשי החזית לשחרור דרום תל אביב, סיפרה על הליך גיוס הכספים לערוץ 7. "עשר שנים של מאבק הפכו את כולנו לפושטי רגל. אני חיסלתי את כל החסכונות שלי וזו הבחירה שלי. זה שאנחנו עומדים על 92% זה יפה אבל יש לנו עוד 11 יום ואנחנו צריכים לראות את מלוא הסכום".

היא פונה לגולשים ואומרת, "אני מבקשת, תוותרו על ארטיק או על פיצה משפחתית. אני יודעת שהתומכים שלנו אינם אנשים עשירים, אבל גם חמישים שקלים יתקבלו בברכה".

לדבריה מדובר כאן על מאבק של כוחות קטנים מול ארגונים עתירי ממון ואג'נדה. "אלה שמייצגים את המסתננים ממומנים על ידי הקרן החדשה, האיחוד האירופי, האו"ם וממשלות זרות. אנחנו לא ממומנים לא על ידי המדינה ולא על ידי שום תרומה או נדבן. יש לנו כל הזמן כמה אלפי שקלים שהציבור תורם לנו מדי פעם, כדי שיהיו לנו אוטובוסים להפגנות".

"אנחנו מנהלים כאן מאבקים מול ארגונים שמכניסים מיליוני דולרים בשנה ואין לנו אפילו כסף לשלם לאגרות לבתי משפט. החלטנו שהסיפור הזה צריך להיגמר והגענו לישורת האחרונה. המאבק הולך להיות הרבה יותר אגרסיבי", מוסיפה פז.

היא גם מעריכה שהמאבק נגד המסתננים הגיע לשלב מכריע. "עד עכשיו התעסקנו בעיקר בלחץ על הממשלה לפעול. עכשיו הממשלה לפחות עושה סימנים שהיא עובדת - ואנחנו צריכים לעמוד ולשמור - בעיקר מול הארגונים שמגישים כל הזמן עתירות ומול כל הניסיונות להרוס את מה שהממשלה עושה. בשביל זה אנחנו צריכים עורכי דין שיתנו לנו ייצוג, אנחנו צריכים גם מחקרים וכמובן הפגנות .כל זה עולה כסף".

"המאבק המשפטי האחרון שלנו היה על נוהל גירוש למדינה שלישית. בחודש הבא יהיה דיון על חוק הפיקדון. הממשלה תיקנה את ההסכמים עם רואנדה, כדי לעקוף את ההחלטה של הבג"ץ, אבל אני מניחה שתוך כמה ימים הם יגישו על זה בג"ץ ואנחנו רוצים הפעם להיות חלק מהדיונים ולהיות בתוך התמונה.

''בשביל זה אנחנו צריכים את הכסף. יש לנו כמה עורכי דין וברגע שנגמור את הגיוס ננהל איתם משא ומתן. ברור שאני לא יכולה לשלם לעורכי דין שלוקחים מיליונים אבל לפחות אני יכולה לשלם משהו", מסכמת פז.