דובר שוברים שתיקה ממשיך להתעקש

דובר 'שוברים שתיקה' ממשיך לטעון כי היכה פלסטיני - ומפרסם תיעוד חדש. בפרקליטות עשויים לפתוח מחדש את התיק.

ערוץ 7 , ב' בכסלו תשע"ח

שוברים שתיקה
שוברים שתיקה
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

דובר "שוברים שתיקה", דין יששכרוף לא מוותר וממשיך לטעון שהיכה עצור פלסטיני, זאת חרף קביעת הפרקליטות שהודיעה כי שיקר בעדותו בנושא.

יששכרוף אף טען שהתיק נסגר משום שלא נגבתה עדות מהפלסטיני אותו היכה והערב (שני) פורסם בחדשות 2 תיעוד חדש שלטענת 'שוברים שתיקה' מוכיח שהפלסטיני שנעצר בתקרית הוכה, אבל לא נחקר.

ההערכה היא שבעקבות חשיפת התיעוד, הפרקליטות תקיים בדיקה נוספת של האירוע כולו.

נציין כי נורית ליטמן, המשנה לפרקליט המדינה, הדפה את טענות 'שוברים שתיקה' לפיהן גורמים שונים דרשו לחקור את יישכרוף, ביניהם גם שרת המשפטים.

"הטענות לפיהן גורמי אכיפת החוק פועלים כביכול מתוך שיקולים החורגים ממסגרת החקירה הן טענות חסרות כל יסוד", כתבה ליטמן והוסיפה כי "ההחלטה מבוססת על ניתוח הראיות שנגבו בחקירה מקצועית שניהלה המשטרה, אשר נימוקיה עומדים בעינם. טענתו של יששכרוף לפיה מר ג'ולאני הוא אינו הפלסטיני שהוכה על ידו אינה מתיישבת עם חומר הראיות כמו גם עם המידע שהוא עצמו מסר בחקירתו".

ליטמן הוסיפה עוד כי בחינת החומרים הביאה למסקנה ברורה ולא היה צורך בהעמקת חקירה. "על בסיס העובדות שמסר הנדון עצמו אותר אירוע תואם יחיד, ובעקבותיו אותר מר ג'ולאני שאמנם נעצר באותו אירוע. מסקנתנו נותרה בעינה ונבקש להסתייג מייחוס כל שיקול שאינו ענייני להכרעה שניתנה בעניין זה, בהיעדר יסוד כלשהו לטענות בעניין זה", סיכמה.