"ש"ס הכתיבה את הבחירות לרבנות העיר"

חבר מועצת העיר טבריה טוען כי בחירתו של הרב משה בוחבוט לרב העיר נכפתה על ידי ש"ס, "מבחינתנו הרב שלמה דידי ימשיך להיות רב העיר".

בני טוקר , ד' בכסלו תשע"ח

רפאל טרבלסי
רפאל טרבלסי
צילום: דף הפייסבוקטוען....

בתחילת השבוע, לאחר חודשים של עימותים, נבחר הרב משה בוחבוט לרב העיר טבריה. מולו התמודד הרב יצחק שלוש - חתנו של הרב הקודם.

המועמד הבכיר הנוסף שמועמדותו נפסלה הוא הרב שלמה דידי שכיהן בפועל כרב העיר בשנים האחרונות במקומו של הרב דוד פרץ שנפטר לפני כשנה, ומועמדותו נפסלה על ידי ועדת הבחירות.

רפאל טרבלסי, חבר מועצת העיר טבריה מטעם ''הבית היהודי'', מקווה שבג"ץ יבטל את הליך הבחירה לרב העיר ויורה לקיים בחירות חוזרות.

בשיחה עם ערוץ 7 טוען טרבלסי כי הליך הבחירות נוהל באופן לא הגון תחת מכבש לחצים של מפלגת ש"ס שלמעשה כפתה את המועמד שלה על טבריה, "תושבי העיר רצו את הרב שלמה דידי שהוא רב טברייני, רבה של עמק הירדן שכיהן בפועל כרב העיר בשנים האחרונות.

''הפוליטיקה הקטנה של מפלגת ש"ס מנעה את בחירתו למרות שהוא הנציג של כולם, לצערי פתאום גילו שהתעודות שלו לא מספיק טובות והן לא אושררו ברבנות הראשית, למרות שלנו יש חוות דעת משפטית שהתעודות שלו מצוינות והוא גם מכהן בתקן של רב עיר בעמק הירדן. פסלו את מועמדותו כדי להריץ מועמד של ש"ס".

טרבלסי מקווה שבג"ץ יפסול את הליך הבחירות, "אנחנו עתרנו לפני שבועיים על כל הליך הבחירות הזה, היתה כאן ועדת בחירות פוליטית שנועדה לממש אג'נדה מסוימת בניגוד לרצון התושבים. במוצאי שבת האחרון הפגינו אלפים למענו של הרב דידי אבל לצערי ראש העיר כנראה בשל לחץ פוליטי ובעיקר בשל העובדה ששר הפנים הוא מש"ס נאלץ ליישר קו. מי שהכתיב כאן את הבחירות זה למעשה ש"ס".

"תושבים בטבריה העלו לרשתות החברתיות פוסטים שהם לא רוצים יותר את תעודת הכשרות של הרבנות והם יפנו לקבל תעודה מעמק הירדן. יש כאן פגיעה קשה מאוד בממסד הרבני.

''מבחינתנו הרב שלמה דידי לא צריך את כל התארים והכבוד כי בפועל כולם רואים בו רב העיר וכך זה ימשך. אם לא היו פוסלים אותו הוא היה נבחר פה אחד לרב העיר", מוסיף טרבלסי.