היסטוריה: תחנת משטרה ביישוב הערבי

רה"מ נתניהו: אכיפת החוק והסדר במגזר הערבי היא לאומית ראשונה במעלה. השר ארדן: מהפכה בביטחון האישי של אזרחי ישראל הערבים.

אורלי הררי , ג' בכסלו תשע"ח

טקס חנוכת התחנה
טקס חנוכת התחנה
צילום: דוברות המשטרה

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף הבוקר (שלישי) בטקס פתיחת תחנת משטרה בג'סר א-זרקא, יחד עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ומפכ"ל המשטרה רנ''צ רוני אלשיך.

משטרת ג'סר שהחלה לפעול לפני כחצי שנה, נותנת שירותי משטרה מגוונים ל-14,000 תושבי הכפר במהלך כל שעות היממה.

לדברי מפקד מחוז חוף, ניצב עמוס יעקב, מיקומה של משטרת ג'סר נבחר להיות בלב ליבו של הכפר, מתוך מטרה להעצים את הנוכחות המשטרתית באזור ולהעניק תחושת בטחון אישי לתושבים.

ראש הממשלה נתניהו אמר בנאומו כי ''החברה הערבית היא חלק ממדינת ישראל. אין פה שתי מדינות, לא יכול להיות מדינה אחת ומדינה אחרת, מערב פרוע, עם אלימות, עם מקרי רצח, עם אי אכיפת חוק, עם תאונות דרכים שגובות מחיר בחיים טראגיים.

''לכן הדרישה, הבקשה, התביעה והזכות לקבל את שלטון החוק, את אכיפת החוק והסדר, כפי שנהוג בכל חלקי ישראל, בעיניי זה נראה כמשימה לאומית ראשונה במעלה", הדגיש.

השר ארדן אמר בטקס כי "החלטתי עם ראש הממשלה לעשות כל מאמץ ולשפר באופן דרמטי את היחסים בין המשטרה למגזר הערבי וכן לחולל מהפכה בביטחון האישי של אזרחי ישראל הערבים. מהפכה שבסופו של דבר ירוויחו ממנה כל אזרחי מדינת ישראל.

''תחנות אלה הן רק חלק מתוכניתנו הרחבה להגברת הנוכחות המשטרתית בתוך היישובים ולהעמקת השירות של משטרת ישראל לכלל התושבים. להנהגת היישובים הערבים ולממשלת ישראל יש מטרות משותפות שהן ביטחון אישי והצלת חיים", אמר השר לביטחון הפנים.

מפכ"ל המשטרה אלשיך אמר כי "מזה תקופה ארוכה אנו ממוקדים בהעמקת השיטור במגזר הערבי. היום, 54 שנה לאחר שהישוב ג'סר א-זרקא הוכרז כמועצה מקומית, התכנסנו כאן היום לחנוך בו נקודת משטרה. בתכנית האמו"ן (אסטרטגיה, מניעה ומיקוד ניהולי) קבענו כי כל תא שטח ימקד את הטיפול בבעיותיו הוא, היות ולכל ציבור צרכים משלו.

''הבעיות במגזר הערבי הן שונות וייחודיות, ומשימתנו להתמקד בהן ולתת פתרון הולם, עבור האזרח הערבי. פתיחת תחנת משטרה חדשה משמעותה עוד הנגשה ועוד התאמה לצורך הקהילתי. בהזדמנות זאת, אני קורא לאיכותיים ביותר מבני המגזר, לבוא ולהצטרף לשורות המשטרה, כי לכל קהילה יש מקום במשטרת ישראל''.

אלשיך הוסיף וקרא ''הצטרפו אלינו כדי לחולל את השינוי. אין לי ספק כי אבן הדרך הזו של פתיחת נקודת ג'סר א-זרקא, תוביל לעלייה בביטחון האישי ובאיכות החיים של תושבי האזור, לחיזוק הדיווחיות ולהעלאת אמון התושבים במשטרה".