משפחת גולדין: רשלנות הממשלה נחשפת

במשפחת גולדין מתייחסים לתגובת המדינה לעתירה שהגישו לבג"ץ, וטוענים כי היא חושפת את אוזלת יד הממשלה בנושא השבת הבנים.

חזקי ברוך , ג' בכסלו תשע"ח

שמחה ולאה גולדין
שמחה ולאה גולדין
צילום: יוני קמפינסקי

במשפחת גולדין מגיבים אחר הצהריים (שלישי) לתגובת המדינה שהוגשה לבג"ץ בעקבות העתירה שהגישו בני המשפחה לאחרונה.

"מדינת ישראל הגישה לבג"ץ תגובה החושפת לעיני כל את רשלנות וחוסר העשייה של הממשלה בהשבת החיילים סמ"ר אורון שאול וסגן הדר גולדין המוחזקים בידי חמאס בעזה", מסרו בני המשפחה.

לדבריהם, "תשובת המדינה לבג"ץ, שהוגש על ידי משפחת גולדין, מוכיח כי החלטות הקבינט המדיני-בטחוני אינן מיושמות באופן שחייב להטריד כל אזרח ישראלי".

במשפחה מציינים כי במסגרת התשובה לבג"ץ, מדווחת הממשלה כי היא ממשיכה לאפשר כניסה הומניטארית מסודרת של אנשי חמאס ומשפחותיהן מרצועת עזה לישראל. דבר זה נוגד באופן מוחלט את החלטת הקבינט.

"גם בעניין ביקורי המשפחות של אסירי חמאס בבתי הסוהר בישראל הם נמשכים כמעט ללא מפריע. ומהתשובה לבג"ץ עולה כי בכל שנת 2016 התקיימו 191 ביקורי משפחות אצל 108 אסירי חמאס מעזה בבתי הכלא בישראל ולעומת זאת עד למועד מתן התשובה (19 בנובמבר) התבצעו 156 ביקורים בשנת 2017.
גם בסוגיית השבת גופות מחבלים בחרה ממשלת ישראל בטקטיקת ההתחמקות ולהמשיך להשיב גופות טרוריסטים ליד החמאס", הם מוסיפים.

על רקע הגשת תשובת המדינה ציינו במשפחת גולדין, "ראש הממשלה ושרי הקבינט צריכים להתבייש על חוסר יכולתם ליישם ולבצע את ההחלטות שקיבלו בעצמם לאחר שביצעו עבודה מסודרת יחד עם הגורמים המקצועיים הרלוונטיים. תדע כל אם עבריה כי ממשלת ישראל בראשות נתניהו לא מפעילה שום לחץ על חמאס וממשיכה להפקיר את חיילי צה"ל בידי האויב".