המוסיקאים רבים ביניהם על ה-BDS

ניק קייב ניגן בישראל ומתח ביקורת על מוביל ה-BDS, המוסיקאי רוג'ר ווטרס, שקרא לו "לטפס אל מחוץ לחושך" אל "האור" של החרם.

גיא כהן , ג' בכסלו תשע"ח

רוג'ר ווטרס
רוג'ר ווטרס
צילום: רויטרס

המוסיקאי רוג'ר ווטרס, מלהקת "פינק פלויד" האגדית, השיב אש לכיוונו של המוסיקאי האוסטרלי, ניק קייב, לאחר שזה הופיע בישראל ומתח ביקורת על ווטרס.

קייב מכר את כל הכרטיסים לשתי הופעות שלו בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב בתחילת השבוע, ומתח ביקורת על ווטרס, שהינו המוסיקאי המוביל בחרם ה-BDS נגד ישראל.

"אם אתה מנגן בישראל, אתה חייב לעבור מעין השפלה פומבית מרוג'ר ווטרס ושות', ואף אחד לא רוצה לעבור ביוש פומבי", אמר לעתונאים. "זה הדבר שהכי מפחיד אותנו, בעצם – ההשפלה הפומבית".

ווטרס השיב לקייב בהודעה כתובה, בה נאמר: "ניק סבור שמדובר כאן על צנזורה של המוזיקה שלו? מה? ניק, עם כל הכבוד הראוי, המוסיקה שלך אינה רלבנטית לנושא הזה. כך גם זו שלי, כך גם זו של [המוזיקאי הבריטי] בראיין אינו, כך גם זו של בטהובן. לא מדובר כאן במוזיקה – מדובר בזכויות אדם".

ווטרס הוסיף נגיעה פיוטית לדבריו והודיע: "אנו משליכים את כוסותינו לתוך האש של חוסר האכפתיות היהירה שלך, ומנתצים את צמידינו על הסלע של האדישות המוחלטת שלך. אם תרצה, בשלב מסויים בעתיד, לטפס אל מחוץ לחושך, כל שעליך לעשות הוא לפקוח את עיניך. אנו, ב-BDS, נהיה כאן בכדי לקבל אותך אל תוך האור".

אינו כתב: "אני מעריך את ניק קייב כאמן ואני יודע שהוא היה נדיב בתמיכתו בעניינים הומניטריים פלשתיניים. אני סבור שזכותו להגיע למסקנות משל עצמו לגבי השאלה אם הוא תומך ב-BDS. אבל אני חושב שגם לי יש את הזכות להציג בפניו צד אחר של הוויכוח הזה".