נחשף הפלסטיני שהוכה על ידי יששכרוף?

הפלסטיני שלכאורה הוכה על ידי הדובר, על פי טענת אנשי "שוברים שתיקה" רואיון הערב, אך בפרקליטות שוללים קשר בין המקרים.

שלמה פיוטרקובסקי , ג' בכסלו תשע"ח

שוברים שתיקה
שוברים שתיקה
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

הפלסטיני שלטענת ארגון "שוברים שתיקה" הוכה על ידי דובר הארגון, דין יששכרוף, נחשף הערב (שלישי) בחדשות 2.

מדובר בפייסל אל נתשה, פלסטיני תושב חברון, אשר נראה בסרטון שאותו העבירו אתמול אנשי "שוברים שתיקה" לכלי התקשורת, בטענה שזהו תיעוד האירוע עליו דיבר יששכרוף.

בראיון טען אל נתשה כי הוכה במהלך מעצרו על ידי כעשרה חיילים. עם זאת, הוא לא זיהה את יששכרוף, כאחד מהחיילים שהכו אותו במהלך המעצר.

בפרקליטות המדינה מתייחסים הערב (שלישי) לדיווח, ומציינים כי לפחות לכאורה עדותו של אל נתשה ועדותו של יששכרוף לא מתייחסות לאותו האירוע.

"המקרה המובא בכתבה הערב לא מוכר לנו ועל פניו איננו מתיישב עם הארוע אותו תיאר יששכרוף בחקירתו. יששכרוף תיאר מקרה בו לאחר מעצר סירב העצור לאיזוק ואז התבקש על ידי המ"פ לפעול לאזיקתו. אז – לטענתו - הוא לבדו היכה את העצור עד אשר התעלף ודימם. לעומת זאת, מתאר המרואיין מצב שבו – לטענתו - הוכה על ידי קבוצת חיילים רעולי פנים. ממילא ברור שאין קשר בין המקרים".

עם זאת, בפרקליטות מבהירים כי יפתחו בחקירה של המקרה. "ככלל, כל מידע המועבר לרשויות החקירה ואשר מגלה חשד כי בוצעה עבירה לכאורה, מצדיק בחינת אפשרות של פתיחה בחקירה. וכך ייעשה גם לגבי המקרה הנוכחי", נמסר מהפרקליטות.

עורך הדין של ארגון שוברים שתיקה טוען בתגובה כי משמעות הודעתה של הפרקליטות היא ביטול הקביעה שדובר הארגון, דין יששכרוף, שיקר בעדותו.

"הודעת הפרקליטות, על אף נסיונה להטעות, היא החלטה על פתיחה מחדש של חקירת פרשת דין יששכרוף. החלטה זו הלכה למעשה ביטול של הקביעה שדין שיקר", אומר עו"ד ספרד.

לדבריו, "התנהלותם של שי ניצן ונורית ליטמן מוכיחה כי בניגוד לכל סטנדרט המקצועי הם גיבשו דיעה שהוכחה היום כמוטעית ואף יש חשד ממשי שהם איפשרו לשיקולים פוליטיים לחדור למלאכת עשיית החוק והכל על חשבונו של קצין קרבי בן 25. ניצן וליטמן צריכים לפסול עצמם מטיפול בתיק זה ולהתנצל אישית בפני דין ובפני שוברים שתיקה".