"ילדה חיננית וצנועה"

בישוב מבוא חורון נערכה בצהריים הלווייתה של הודיה אסולין הי"ד, שנפצעה בפיגוע בירושלים לפני שש שנים. בני משפחתה ספדו לה.

אלירן אהרון , ד' בכסלו תשע"ח

הלוויית הודיה אסולין הי"ד
הלוויית הודיה אסולין הי"ד
צילום: אלירן אהרון

בישוב מבוא חורון בבנימין נערכה בצהריים (רביעי) הלווייתה של הודיה נחמה אסולין הי"ד שנפצעה באורח קשה בפיגוע בירושלים בשנת 2011 ונפטרה הלילה.

"הודיה הייתה ילדה חיננית וצנועה, שעשתה את דרכה הביתה ובן רגע חיי המשפחה נעצרו", ספד לה דודה רפי אסולין.

"בני המשפחה עשו מעשה אמיץ אחרי שבתי החולים לא מצאו לנכון להמשיך לטפל בה. הם החליטו שמקומה של הודיה בבית, הכניסו אותה לשם לצד ששת אחיה והקימו מעין בית חולים קטן. האם הפכה להיות מנהלת בית החולים וחיי הבית הפכו להתנהל סביבה".

בתחילת מסע הלוויה ספדה מיכל אמה של הודיה: "קיבלנו אותך במתנה פעמיים. פעם אחת לפני 21 שנים ופעם שנייה לפני שש וחצי שנים. ילדה תמימה וזכה. הייתה בך רגישות יוצאת דופן והיו לך חושים חדים לקלוט מה קורה לאחרים. השם בחר בך כשליחה לשאת ייסורים למען הכלל, השם בחר בך להיות חיילת למען עם ישראל. התפללי הודיה על עם ישראל, התפללי על המשפחה ועל חברותייך הרבות. את מסרת את נשמתך על קידוש השם".

אביה אליהו אמר "נעשו המון תפילות שיעורים ומצוות, המון בני נוער התחזקו בזכות הודיה. דור העתיד, התפילות שלכם לא הלכו ריקם".

מאז הפיגוע ועד היום טופלה הודיה כשהיא מחוסרת הכרה, אולם בשבועיים האחרונים חלה הידרדרות במצבה והיא נפטרה הלילה בבית החולים הדסה עין כרם.

בשנת 2011 השאיר מחבל בשם חסין עלי חסן א-קואסמה מטען בתחנת אוטובוס בבנייני האומה צמוד לקיוסק. מהפיצוץ נהרגה תיירת ועוד 68 אזרחים נפצעו, בהם גם אסולין שהיתה בת 14. על המחבל נגזר מאסר עולם ועוד 60 שנות מאסר.טוען....