הערבים מחנכים את ילדיהם לחיסול ישראל

ח"כ עודד פורר: ''כל זמן שילדים פלסטינים משתעשעים ברעיון גירוש האויב הציוני אפשר להוציא את המילה שלום מהלקסיקון".

עדו בן פורת , ד' בכסלו תשע"ח

הניצחון הישראלי
הניצחון הישראלי
צילום: מתניה ארד

שדולת "הפרויקט לניצחון ישראל" הושקה הערב (רביעי) באוניברסיטת תל אביב, בפאנל שהונחה על ידי העיתונאית ליטל שמש והשתתפו בו ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו), יו"ר מפעל הפיס האלוף במיל' עוזי דיין ומזכ"ל תנועת "שלום עכשיו" לשעבר יריב אופנהיימר.

מי שעומד מאחורי השדולה הוא ארגון Middle East Forum - MEF, מרכז חשיבה שמרני אמריקאי פרו-ישראלי, שהוקם על ידי ד"ר דניאל פייפס.

מטרת השדולה היא לקדם את הרעיון כי שלום עושים עם אויבים מובסים ולא עם אויבים שאינם מכירים בקיומה של מדינת ישראל, ממשיכים לחנך לשנאה ומקדמים טרור וחורבן.

ח"כ עודד פורר אמר בפתיחת הכנס כי "כל הסדר שבו אנו יוצאים מטריטוריה ונותנים למיליציה לשלוט, יוביל אותנו למשבר הבא. בעיקר אם גם נישאר כאן עם אוכלוסייה גדולה שחיה בישראל עם כל הזכויות ועדיין רואה בנו אויב.

''הסכם אמיתי צריך לבוא עם הבנה מלאה של כל הצדדים שמדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי'', אמר.

ח"כ פורר הדגיש כי ''מערכת החינוך הפלסטינית מטפחת ומשמרת את הנרטיב השקרי של שלילת קיומה של מדינת ישראל בספרי הלימוד הפלסטינים ומחנכת את ילדיה על חלום חיסול המדינה היהודית. לכן, הכרה במדינה יהודית בארץ ישראל צריך להיות תנאי לכל מו"מ''.

לדבריו ''כל זמן שילדים פלסטינים משתעשעים ברעיון גירוש האויב הציוני אפשר להוציא את המילה שלום מהלקסיקון".

האלף במיל' עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס וסגן הרמטכ"ל לשעבר, אמר כי ''הכריחו אותנו שהזמן עובד לרעתנו. אני הייתי באוסלו, אמרו שכל הבעיות במזרח התיכון הן בגלל הסכסוך הערבי-פלסטיני. יש מלחמה אזורית שלצערנו תמשיך. מלחמת אוסלו מחקה מהשיח את קיום הבעיה הפלסטינית".

מזכ"ל "שלום עכשיו" לשעבר יריב אופנהיימר התייחס לבעיית הזהות של בני המגזר הערבי בישראל ואמר כי "הערבים הישראליים הם מוסלמים והם דוברי ערבית. הסכסוך הזה מתחיל קודם כל בשאלת הזכויות. אדם שנולד ללא זכויות לעומת אדם שיש לו זכויות. האדם ללא הזכויות, או שיחשוב על טובתו האישית, קרי, איזו משכורות תהיה לו בסוף החדש, או שהוא יבחר להתקומם".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג סיכם ואמר "אנו מברכים את המאמצים לקדם את הנושא בכנסת ובקונגרס, אך חיזוק האמונה של החברה הישראלית בציונות ובחתירה לניצחון הם תנאי יסוד להצלחה.

"מכאן הסיבה שתנועת 'אם תרצו' בחרה לקחת חלק מרכזי בפרויקט. אין ספק כי העורף חזק ומסוגל להתמודד עם אתגרים רבים, אך הנגשה אינטלקטואלית של הצדקות לחשיבות העמידה האיתנה והחתירה לניצחון, חשובים מאין כמותם".