"המסר שלך פשט כאש בשדה קוצים"

השר נפתלי בנט השתתף באירוע הוקרה לרב יעקב אריאל שנערך ברמת גן. "הרב פרץ דרך והותיר אחריו את אורו באותה הדרך".

יוני קמפינסקי , ד' בכסלו תשע"ח

הרב יעקב אריאל והשר נפתלי בנט, הערב
הרב יעקב אריאל והשר נפתלי בנט, הערב
צילום: דוברות השר בנט

בבית הכנסת הגדול ברמת גן נערך הערב (רביעי) כנס הוקרה לרב יעקב אריאל שהגיע לגיל 80 ופרש לאחרונה מתפקידו כרבה הראשי של העיר רמת גן.

באירוע השתתפו שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, הרב הראשי לישראל דוד לאו, הרב יהושע שפירא, הרב אליעזר איגרא, סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן וחבר הכנסת מוטי יוגב.

השר בנט פתח בדברים על הרב ואמר, "אנחנו אומרים את הביטוי 'תלמיד חכם'. זה מורכב מחכמה - אבל מה פשר תלמיד? תלמיד זה מישהו שכל הזמן לומד, מישהו שכל הזמן מתאמץ.

''בבוקר אחרי שעזבת את התפקיד רצה ברשתות החברתיות התמונה שלך יושב בבית המדרש כאחד התלמידים. המסר פשט כאש בשדה קוצים - וזו המהות, העבודה הקשה היום יומית על המידות על הלימוד על ההשתפרות המתמדת".

צילום: דוברות

בנט תיאר כי הרב אריאל הרבה להתעסק בחיבור בין ארץ ישראל תורת ישראל ועם ישראל. "הרב אמר שבני עקיבא היא תנועת התשובה הגדולה ביותר, וזאת תשובה על חטא המרגלים. ליבת חטא המרגלים לא היה החשש להפסיד במלחמה מול הענקים - אלא החשש לנצח אותם ולהגיע למדינה יהודית בארץ ישראל".

השר הוסיף כי המרגלים חששו מהחיבור בין תורה למדינה לארץ. "כל עוד אנחנו במדבר, הכל פשוט. אבל כשמגיעים למדינה - פתאום יש התלבטויות קשות מאוד. פתאום צריך להתעסק בסוגיות של מה זה עבודה חיוניות, איזה עבודות צריך לקיים בשבת, מה התפיסה הכלכלית שלנו - מדינת רווחה או כלכלה חופשית. הרב בחר להתעסק בנושאים האלה".

"הרב פרץ דרך, והותיר אחריו את אורו באותה הדרך, אני מאחל לך עוד שנים רבות של תורה ועשייה", דברי השר בנט.