חוטובלי מבהירה, נתניהו מגנה

ח"כ חוטובלי טענה בראיון כי "יהודי ארה"ב חיים חיי נוחות ולא מבינים את המציאות בארץ". ראש הממשלה גינה את הדברים.

ערוץ 7 , ה' בכסלו תשע"ח

נכון לויתורים? נתנהו וחוטובלי
נכון לויתורים? נתנהו וחוטובלי
צילום: פלאש 90

בעקבות הסערה שעוררו דבריה של סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטובלי, על יהודי ארה"ב, לפיהם "יהודי ארה"ב חיים חיי נוחות ולא מבינים את המציאות בארץ", פרסם ראש הממשלה נתניהו הודעת גינוי.

בהודעה שפורסמה הבוקר (חמישי) נאמר, "ראש הממשלה בנימין נתניהו מגנה את דבריה הפוגעניים של ציפי חוטובלי כלפי יהדות ארצות הברית".

"יהודי התפוצות יקרים לנו והם חלק בלתי נפרד מעמנו. אין מקום להשתלחות כזאת ודבריה אינם משקפים את עמדתה של מדינת ישראל", נאמר עוד בהודעה.

חוטובלי עצמה פרסמה הבוקר הודעת הבהרה, בה הדגישה את החשיבות שהיא רואה בקשר בין ישראל ליהודי ארה"ב, וטענה כי הדרך שבה פורסמו דבריה הוציאה אותם מהקשרם הנכון.

"סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי מבהירה בתגובה לסערה שהראיון בערוץ i24news עורר בעניין יהדות ארה"ב כי היא דיברה על המורכבות של החיים בישראל תחת איום מתמיד של טרור וירי טילים לעבר האוכלוסייה האזרחית. הקושי בהבנת המציאות במזרח התיכון של אנשים שאינם חווים את המציאות היומיומית של ישראל הוא גדול. הפער נובע ממציאות חיים שונה. זה הבסיס למרחק בין יהדות ארה"ב לישראל", נאמר בהודעה שפרסמה לשכתה.

לדבריה, "למרות שהופץ רק חלק קטן מהראיון המלא, חשוב לומר שרוב הראיון דיבר על החשיבות שסגנית שר החוץ ציפי חוטובלי רואה בקשר בינינו לבין יהדות ארה"ב ולכך שישראל היא הבית של כל יהודי העולם. חבל שחלק זה נזנח מהחלק שפורסם ברשת".

"סגנית השר חוטובלי מבהירה שיש ליהדות ארה"ב תרומה גדולה מאוד, אבל לא ניתן להתנות את הקשר לישראל במדיניות הממשלה. כדאי לזכור כי בשנים האחרונות מתנהל דיון סוער בתוך הזרמים השונים של היהדות על הזהות, וזה דבר בריא בדמוקרטיה בריאה לנהל ויכוח", נאמר עוד בהודעתה.