"השמאל פעיל בדורסנות רבה יותר"

עו"ד איתמר בן גביר בתגובה לתחקיר עובדה, "שנים רבות שאנשי השמאל הקיצוני מינו שופטים במחשכים, בדילים ולובי".

שלמה פיוטרקובסקי , ה' בכסלו תשע"ח

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר
צילום: אלירן אהרון

עו"ד איתמר בן גביר מגיב היום (חמישי) לתוכנית עובדה ששודרה אמש בה תועדה פעילות הועדה למינוי שופטים.

בתוכנית נחשפה פעילותם הנמרצת של חברי הועדה בראשות שרת המשפטים איילת שקד, יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נווה וחברת הכנסת נורית קורן מהליכוד.

לאחר התוכנית נשמעה ביקורת באשר לשיטת המינוי והצורה שבה מתמנים שופטי ישראל. בן גביר דוחה את הטענות, "הגיע הזמן לומר 'בוקר טוב אליהו'. שנים רבות שאנשי השמאל הקיצוני מינו שופטים במחשכים, בדילים ולובי בדיוק כמו היום אלא שאז הם עשו זאת בדורסנות רבה יותר והכניסו לתוך המערכת אנשים קיצוניים מאוד שספק רב אם הם מתאימים לשפיטה".

לדברי בן גביר, "אני מכיר עשרות מקרים גם של שופטים בבית המשפט העליון שמונו רק על רקע אג'נדה ברורה וקשר אישי עם הפוליטיקאים משמאל, במערכת השפיטה נמצא היום שופט בעמדה בכירה מאוד, שמונה רק על רקע אג'נדה פוליטית וקשר אישי עם שרת המשפטים ליבני, בצורה כזאת מינו מאות מינויים,לפי אג'נדה השקפת עולם ומקום מגורים".

בן גביר משבח את חברי הועדה ובמיוחד את שרת המשפטים, את יו"ר לשכת עורכי הדין ואת חברת הכנסת נורית קורן, "אני כמובן לא שייך לליכוד או לבית היהודי ואפילו לא בחרתי באפי נווה בזמנו, יש לי ביקורת רבה על ממשלת נתניהו ואני חושב שהיא עושה נזק לעם ישראל, אבל באשר למינוי שופטים השנתיים האחרונות מלמדות שבועדת המינוי יושבים דמויות אשר באים לעבוד עם מאה אחוז של כוונות טובות וניסיון לשנות את מה שהתרחש כאן במשך שנים רבות ולגוון במקצת את הרכב השופטים".

"עוד לפני שהשרה ששקד מונתה לתפקיד שרת המשפטים סברתי שהיא ראויה ביותר לתפקיד, היא חכמה מאוד, נמרצת, יוזמת, היא מביאה לשינוי ורואה בעינים שלה מערכת משפט עם שופטים בעלי אג'נדה יהודית ציונית. באשר לחברת הכנסת נורית קורן, מדובר בבולדוזרית אידיאלסטית התגוררה בעבר בקריית ארבע נלחמת על ארץ ישראל השלמה וכמה טוב שיש מי שרוצה לגוון את המערכת לא רק במועמדים עם אגנ'דה יהודית ציונית אלא לשלב את יוצאי עדות המזרח שבלשון המעטה לא היו מקובלים על חלק גדול מנשיאי העליון. אחרון חביב יו"ר לשכת עורכי הדין, אפרים נווה שאמנם לטעמי עשה טעות שהכניס את מצלמות תוכנית עובדה לחדרי חדרים, אך מאידך אמר את האמת בכנות יושר, והציף על השולחן את העובדה שעד לשנתיים האחרונות רוב השופטים שהתמנו היו בעלי אגנדה שמאלנית קיצונית מאוד, ועד היום אם תשים קלפי בבית המשפט העליון מר"צ יזכו בראשות הממשלה", הוסיף.

יחד עם הדברים הללו אומר עו"ד בן גביר שהדרך עוד ארוכה לשינוי, "צריך לומר את האמת, השמאל שמינה שופטים עשה זאת בדורסנות, בקיצוניות מינו שופטים שהם בעלי עמדות ברורות ואם השרה שקד הייתה רוצה לנהוג הפוך היא הייתה צריכה למנות את מאיר אטינגר להיות שופט בעליון".

עו"ד בן גביר אומר שהוא מעריך את הרצון של חברי הועדה להביא שינוי אך אי אפשר להסתפק במועמדים פרווה או כאלה שיגיעו לבית המשפט העליון ויסחפו בזרם, "לבית המשפט העליון היום דרושים 10 שופטים בסגנון חברי עו"ד יורם שפטל עם אג'נדה יהודית ציונית ורצון לעשות מהפכות ושינוי תודעתי, אחרת כל חוק ייפסל וישראל תמשיך להתנהל כמדינה אשר מי שמנהל אותה הם שופטי בית המשפט העליון ולא הממשלה".