מי ששתק בחקירות לא יטיף לנו מוסר

ח"כ שולי מועלם תוקפת את דבריו של אהוד ברק נגד הבית היהודי. "לא שכחנו את פרשת העמותות מ-1999".

בני טוקר , ה' בכסלו תשע"ח

שולי מועלם
שולי מועלם
צילום: דוברות הכנסת

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי, תוקפת בערוץ 7 את דבריו של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק שטען שמפלגת הבית היהודי נגועה בפשיזם ובשחיתות, נוכח דוח המבקר שפורסם השבוע.

"אם הוא היה רק קורא באמת את הנתונים על תנועת רגבים ותנועת אופק, הוא היה רואה שכל הדו"ח של מבקר המדינה לא נוגע לכל התקופה שבה ח"כ סמוטריץ' היה בשתי העמותות. אם הוא מדבר על נגיעות של שחיתות אז אני מציעה לאהוד ברק שאזכיר לכולם את פרשת העמותות מ-99'.

''אני גם אזכיר לכולם את הבחירה שלו ושל אנשיו לשתוק ברוב החקירות. אולי זה מותר על פי החוק אבל זה מציב סימן שאלה מאוד גדול על שליח ציבור", אומרת ח"כ מועלם.

לדבריה מוטב לראש הממשלה הכושל ביותר בהיסטוריה לשבת ולשתוק, כלשונה. "די מדהים איך מרשה לעצמו מי שרוב ימות השנה לא נמצא בכלל בארץ ושיש לו באמת היסטוריה של תרומה גדולה למדינת ישראל בהרבה מאוד תפקידים, אבל הוא היה ראש הממשלה הכי כושל שהביא למציאות הכי קשה בזמן הכי קצר.

''איך הוא מרשה לעצמו לשבת באיזה מלון עטוף במעיל אופנתי ולזרוק הערות בלתי סבירות על מה שהוא חושב שצריך לעשות פה? אם הוא רוצה להשפיע שיתכבד ויביא את עצמו לבחירת הציבור. אבל כנראה נקודת המוצא שלו היא שהוא לא בחיר אז נוח לו לצייץ ולהתראיין ולא באמת להתמודד".

יו"ר סיעת הבית היהודי גאה בפועלה של הבית היהודי, "להגיד עלינו שאנחנו נגועים בפשיסטיות, כמעט התרגלנו בכנסת הזאת ביתר שאת לכל מיני כאלה שלא מסוגלים להתמודד עם הדבר האמיתי, הם רואים לנגד עיניהם נבחרי ציבור שלמרבה הפלא עומדים בהתחייבויות שלהם לקהל הבוחרים ועושים ולא רק מדברים.

''אז קל לאותם אנשים לתת לנו כל מיני כותרות שאנחנו עם נגיעות פשיסטיות במקום להתמודד עם הדברים המופלאים שעושים השרים וחברי הכנסת של הבית היהודי", מסכמת ח"כ מועלם.