נתניהו נגד מו"ל "הארץ"
"התקפות ארסיות"

ראש הממשלה ניצל את אזכרת בן גוריון לשיגור מסר לסוריה ולאיראנים, ולא פספס הזדמנות להתייחס לציוצו של מו"ל 'הארץ' עמוס שוקן.

ניצן קידר , ה' בכסלו תשע"ח

נתניהו באזכרת דוד בן גוריון
נתניהו באזכרת דוד בן גוריון
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם היום (חמישי) בטקס האזכרה הממלכתי לראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון ז"ל, בשדה בוקר.

"שיתוף הפעולה הפורה שלנו עם מדינות ערב בדרך כלל הוא שיתוף פעולה סמוי, אבל אני מאמין שהקשרים איתם יוסיפו להבשיל ואני מאמין שהם יישאו פירות להרחבת מעגל השלום. בסופו של דבר זה יקרה, כי זה קורה כל הזמן מתחת לפני השטח", ציין נתניהו.

לדבריו, "מי שמבקש לפגוע בנו – אנחנו פוגעים בו. מי שחותר להעמיד אותנו בסכנת כליה – שם נפשו בכפו. הבהרנו פעמים רבות שלא נשלים עם נשק גרעיני בידי איראן וגם לא נאפשר התבססות של כוחות איראניים בסמוך לגבולנו, באזור סוריה בכלל, ובכל מקום אחר. בזכות עמל הדורות יצרנו יש מאין, ולא ניתן להפוך את ה'יש' – לאין".

נתניהו הוסיף, "הגדר שהקמנו לא רחוק מכאן בגבול מצרים, בלמה כליל את גלי המסתננים הבלתי חוקיים לארצנו וגם לנגב ואנחנו נחושים להוציא את אלה שנכנסו לכאן באופן בלתי חוקי ולהוציא אותם באופן חוקי".

ראש הממשלה התייחס לדבריו של מו"ל 'הארץ' עמוס שוקן, "אני דוחה על הסף את ההתקפות הארסיות עליי ועל שותפים בממשלה כרוצחים בחליפות. אמרתי רק לאחרונה – יכולים להסכים, יכולים גם לא להסכים. אבל צריך לעשות זאת בצורה מכבדת והכלל הזה חל על כולם".