שרת המשפטים:
חקירת יששכרוף הוכיחה - הוא משקר

שקד הביעה תמיכה בחוק שיאסור על המשטרה לפרסם את המלצתה בתום חקירה. "אסתר חיות ואני שכנות, אני מסמסת לה כשיש הפגנות מול הבית".

חזקי ברוך , ה' בכסלו תשע"ח

איילת שקד
איילת שקד
צילום: מירי צחי

שרת המשפטים איילת שקד הביעה היום (חמישי) תמיכה בחוק ההמלצות שמבקש לאסור על המשטרה לפרסם את המלצתה בתום חקירה.

"יש כל הזמן הדלפות וחוק ההמלצות ישים זרקור על כך ויצמצם אותן", אמרה שקד בכנס המשפט של אוניברסיטת חיפה ומחוז חיפה בלשכת עורכי הדין.

שקד הסבירה כי בתיקי חקירה שיש בהם פרקליט מלווה, המשטרה תעביר סיכומים ולא תפרסם המלצה באשר להעמדה לדין. ''המתווה שהולכים עליו היום הוא מתווה סביר", אמרה.

"החוק צריך לעבור אישור שלי ושל השר לביטחון פנים, והנוסח יהיה מאוד מרוכך", הבהירה שרת המשפטים.

"זה מתייחס בעיקר לאנשי ציבור ששנה-שנה וחצי אחרי שהמשטרה ממליצה להעמיד אותם לדין התיק נסגר והם הולכים כל הזמן הזה עם עננה מעל הראש. גם עובדי ציבור ואנשי ציבור הם בני אדם ומנסים להפחית את הפגיעה בהם", הסבירה שקד.

השרה שקד נשאלה האם לא טעתה כאשר ביקשה מפרקליט המדינה לפתוח בחקירה נגד דובר "שוברים שתיקה". היא השיבה "כשאני רואה עוולה, זכותי להפנות את תשומת הלב. עשיתי את זה גם עם המגייסים החרדים בכנסת הקודמת.

"גם במקרה הזה הפרקליטות פתחה בחקירה כי זה מה שהיא החליטה, היא לא מקבלת ממני הוראות. ראיתי את ההודעה של הפרקליטות כמו כולם, לא הראו לי אותה קודם", סיפרה שקד והדגישה "חקירת הפרקליטות הוכיחה שדין יששכרוף משקר".