ליצמן הודיע: אתפטר

שר הבריאות יעקב ליצמן יתפטר מהממשלה ביום ראשון בשל עבודות הרכבת בשבת הקרובה. סיעת יהדות התורה תישאר חברה בקואליציה.

חזקי ברוך , ו' בכסלו תשע"ח

ליצמן בדרכו לישיבת ממשלה
ליצמן בדרכו לישיבת ממשלה
Photo by Marc Israel Sellem/POOL

שר הבריאות יעקב ליצמן הודיע היום (שישי) כי יתפטר מהממשלה ביום ראשון נוכח ההחלטה לאשר לרכבת ישראל לבצע עבודות חיוניות בשבת הקרובה.

למרות ההתפטרות, מפלגת יהדות התורה תישאר בקואליציה.

קודם להודעת ליצמן החליט שר העבודה והרווחה חיים כץ לאשר לרכבת ישראל לבצע בשבת רק עבודות חיוניות שביצוען בימי החול גובלים בפיקוח נפש.

''לאחר בדיקה מעמיקה שערכתי, אישרתי לביצוע רק עבודות חיוניות לשמירה על בטיחות תנועת הרכבות ושאי ביצוען יכול להוביל לפיקוח נפש", אמר כץ. ''החלטה זו משקפת התחשבות מלאה ברגשות הציבור הדתי מחד ושמירה על שגרת הנסיעה של משתמשי הרכבת ביום ראשון מאידך״.

כאמור, ליצמן מתפטר מהממשלה בהוראת האדמו"ר מגור, למרות העובדה שיבוצעו בשבת רק עבודות חיוניות שלא ניתן לבצע אותן במהלך ימי השבוע.

ליצמן רוצה להמשיך להחזיק במשרד הבריאות כסגן שר, אך לא ברור אם הוא יוכל לעשות זאת מבחינה משפטית לאחר שבחודש אוגוסט 2016 בג"ץ חייב אותו לכהן כשר במשרה מלאה.

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) הגיב על התפטרות שר הבריאות. "הרכבת תמשיך לנסוע והממשלה אוטוטו עפה מהמסילה. אי אפשר למרר את חייהם של מאות אלפי ישראלים ולהשבית כליל את תנועת הרכבות.

''אם לליצמן היה כל כך דחוף להתפטר מוטב היה שיעשה זאת על מצב חדרי המיון והרפורמה שהוכרזה בסיעוד ולא עומד מאחוריה יותר מדי", אמר שמולי.

ח"כ מירב בן ארי (כולנו) מסרה ''ליצמן הוא שר בריאות מעולה, מאכזב מאוד שהוא כבר לא יהיה חלק מהממשלה. אני מבינה את שיקוליו אבל עם זאת בהחלט אכזבה. לצד היותו מקצועי בתחומו הוא אדם ישר והגון ואיש עשייה מצויין".