הצפון פורח: ניצחונות לנציגות הצפון

אחרי פגרת השזרוע, ליגת העל שבה לסדרה עם ניצחונות של בני סכנין וקריית שמונה על הפועל אשקלון ובני יהודה, בהתאמה

נרי וייס , ז' בכסלו תשע"ח

איזי שרצקי. יכול לחייך
איזי שרצקי. יכול לחייך
צילום: פלאש 90

מי צריך 90 דקות? הרבה זמן חיכו אוהדי הכדורגל ושחקני ליגת העל לשוב אל המגרשים, שלושה שבועות ליתר דיוק. לאוהדי קריית שמונה זה לקח קצת יותר זמן, כשזו ניצחה הערב (מוצאי שבת) את בני יהודה באצטדיונה הביתי עם שערים מאוחרים בדקות ה-71 ו-87.

למעשה, קריית שמונה שאמנם עומדת על ספיגת השערים הנמוכה ביותר בליגה העונה, יחד עם מוליכת הטבלה הפועל חיפה, מיעטה לכבוש העונה כשרק שלוש קבוצות כבשו עוד פחות ממנה העונה בליגת העל באחד עשר מחזורים.

דווקא בני יהודה, שקיוותה להשיג ניצחון שלישי ברציפות לראשונה בליגת העל מאז חודש מאי 2016, ספגה את השערים בדקות הסיום, כשבשני המחזורים האחרונים, הייתה זו בצד הכובש של דקות הסיום כשהכניעה כך את בית"ר ירושלים ומכבי פתח תקווה.

איסמעיל ריאן עם שער בדקה ה-71 ובישול לשון וייסמן בדקה ה-87 היה איש המשחק של קריית שמונה, כשגם שער מצמק, שלישי ברציפות בדקה ה-89 של נריוס ולסקיס לא הספיקה לכתומים משכונת התקווה שירדו עם הפסד ובעשרה שחקנים בתום 90 הדקות כשמאור קנדיל הורחק ממש על סף שריקת הסיום.

עד לדקה ה-71 מרבית האירועים הגיעו דווקא מכיוון היציעים של אוהדי בני יהודה שהשמיעו קריאות גזעניות נגד שחקנה הערבי של קריית שמונה, אחמד עאבד. הקריאות הגזעניות שנשמעו בבירור הביאו את הכרוז להזהיר את האוהדים פן ימשיכו בהתנהגותם, דבר שהיה מביא להפסקת המשחק, על פי תקנון ההתאחדות לכדורגל. עוד דווח כי במהלך מחצית המשחק הנהלת בני יהודה ביקשה מהנהלת קרית שמונה, מארחת המשחק, להורות לסדרנים להוציא מהיציע אוהדים כתומים.

במשחק נוסף שהתקיים הערב במסגרת ליגת העל שבכדורגל, גברה בני סכנין על הפועל אשקלון בתוצאה 1:2, מצמד שערים של פיראס מוגרבי.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il