תל אביב: נעצרה מובילת המאבק

שפי פז, ממובילות מחאת תושבי דרום ת״א, נעצרה במהלך הפגנה סמוך לביתה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בשכונת צהלה

ערוץ 7 , ז' בכסלו תשע"ח

ההפגנה הערב
ההפגנה הערב
צילום: דניאל כהן

שפי פז, אחת ממובילי המאבק נגד הסתננות מאפריקה לישראל, נעצרה במהלך הפגנת ‏תושבי דרום תל אביב מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון.

מהמשטרה נמסר כי "מיקום ההפגנה נקבע בתיאום עם השב"כ ובהתחשב בהמלצותיהם. יחד עם זאת, במהלך ההפגנה המפגינים התקרבו אל ביתה של הנשיאה.

כוחות משטרה שנכחו במקום הרחיקו את המפגינים למקום אחר, שנמצא עדיין בקרבת מקום ובקשר עין עם ביתה של הנשיאה ומהווה חלופה ראויה למיקום ההפגנה".

בסיום חקירתה היא שוחררה בתנאים מגבילים והורחקה משכונתה של חיות למשך 15 ימים.

המפגינים נשאו שלטים וקראו: "אסתר חיות תחזירי את השפיות", "תורידי את הידיים מחוק הפיקדון" וכן- "אם אין חוקים בדרום העיר- אין חוקים בצהלה."

שפי פז אמרה קודם מעצרה "באנו להזכיר לאסתר חיות מי הריבון ומי האזרח, ובאנו להגיד לה שוב שגם ליהודים יש זכויות אדם. דווקא אחרי השבוע, שבו אושר נוהל ההרחקה והחל הקמפיין המטורף של ארגוני הזכויות שמשווה את ההרחקה לרואנדה (מדינה מסודרת ומשגשגת) לטרנספורטים לאושוויץ, אנחנו חוזרים להפגין מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון וקוראים לה להוריד את הידיים מחוק הפיקדון ולדחות על הסף כל עתירה שמטרתה לחבל בהליך הגירוש למדינה שלישית".

פז הדגישה "אנחנו מצפים שבית המשפט העליון לצדק ידיר את עצמו להבא מכל דיון במדיניות ההגירה, שנמצא בתחום ריבונותו המלאה של המחוקק, ושייתן לממשלה למלא את חלקה. על אסתר חיות לשים סוף לגטו האפריקאי שנבנה על חורבות חיינו".

"מדינת ישראל לא ביקשה מאיתנו רשות להפיל עלינו עשרות אלפי מסתננים ואנחנו לא מבקשים ממנה רשות להפגין מול סמלי שלטון או כל אדם או מוסד אחר. כאשר יפתרו את בעיית המסתננים, נעתר להפסיק צמוד לביתה של 'סמל השלטון' הבג"צי".

בין המשתתפים בהפגנה הערב, היו גם פעילי תנועת 'אם תרצו' שקראו לשנות את מדיניות בית המשפט המפלה את תושבי דרום תל אביב.

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג אמר בהפגנה, "זוהי ההפגנה האחת עשרה שאנחנו מקיימים נגד הדיקטטורה של בג"ץ. באנו להזכיר לנשיאת בית המשפט העליון, ולכל שופטי העליון, שאזרחי המדינה אינם שקופים וגם להם יש זכויות אדם ואזרח. ממשלת ישראל החלה בתהליך מבורך בו מתקן חולות עתיד להיסגר לאלתר. הגיע הזמן שדיקטטורת בג"ץ תגיע לסיומה. כל אזרחי ישראל הם תושבי דרום תל אביב. הגיע הזמן לבג"ץ ישראלי".