האגרוף בפרצוף הוכר כ"תאונת עבודה"

קשיש בן 80 שהותקף במהלך עבודתו כשומר בחניון ברחובות על ידי נהג צעיר הוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי כנפגע בעבודה וזכה לקצבה.

שלמה פיוטרקובסקי , ח' בכסלו תשע"ח

תבע בשם הקשיש. עו"ד פרנק
תבע בשם הקשיש. עו"ד פרנק
צילום: בני מנשרוב

קשיש בן 80 שעבד כשומר בחניון בעיר רחובות, הותקף לפני כשנתיים על ידי נהג צעיר שרצה להיכנס לחניון לשם הוצאת רכב והכנסת רכב אחר במקומו.

השומר הקשיש סירב לכך, עקב הוראות שקיבל ממעסיקיו, אך הדבר לא מנע מהצעיר לאיים עליו, ולגעור בו בקול שיפתח את השער.

לאחר שהשומר עמד בסירובו, החל הצעיר להכותו מכות נמרצות. כתוצאה מהמכות נפל השומר הקשיש לאחור, נחבל, ומשקפיו היקרות נשברו. אך האירוע לא הסתיים בנזקים לרכוש.

אל המקום הוזעק אמבולנס, והקשיש הובהל לבית החולים קפלן ברחובות. בבית החולים נמצא כי הקשיש סובל משבר בשורש כף היד, מדימום בפניו, ומרגישות בצוואר ובחגורת הכתפיים.

אל האירוע הוזעקו שוטרים שפתחו בחקירה פלילית, שבסיומה הודה הצעיר בביצוע העבירה.

כתב אישום הוגש נגד הצעיר לבית משפט השלום ברחובות, וזה הרשיע אותו בסעיף של הכאת זקן וגרימת נזק של ממש. על הצעיר נגזרו 6 חודשים של עבודות שירות, 6 חודשים של מאסר על תנאי, וכן תשלום פיצוי בסך 3,000 שקלים לקשיש.

בעקבות האירוע הגיש השומר הקשיש תביעה למוסד לביטוח לאומי בעזרת עוה"ד חיים פרנק מאשדוד, בה דרש להכיר באירוע כתאונת עבודה, ולהעניק לו תגמולים בהתאם. ועדה רפואית של המל"ל קיבלה את התביעה וקבעה לקשיש נכות צמיתה בשיעור של 35% המעניקה לו גמלה חודשית עד סוף חייו.

בימים אלה הגיש עורך הדין בשם הקשיש גם גם תביעה אזרחית נגד הצעיר המכה, על מנת שיפצה אותו על נזקיו הרבים.

לדברי עורך הדין, הקשיש סובל מאז האירוע מהגבלה ניכרת בתנועות הצוואר והראש, מכאבים עזים, מהגבלה ניכרת בתנועות כף יד שמאל, ובעיות נפשיות. הוא סובל מבעיות שינה, אובחן כסובל מאפקט חרדתי, מסימנים דיכאוניים ומקשיי הסתגלות.

בתביעה נטען כי בעקבות האירוע נגרמו לקשיש סבל וכאב רבים, והוא נדרש להוצאות רפואיות רבות. כמו כן, הוא נטען בתביעה כי הצעיר המכה צריך לפצות את הקשיש גם בגין מימון העזרה התפקודית שלה נזקק ושאליה יזדקק גם בעתיד.