"חוק הלאום - ספינת הדגל של הליכוד"

יוזם חוק הלאום, ח"כ דיכטר תוקף באירוע סגור את יו"ר הקואליציה שהודיע כי ידחה את הצעת החוק: "לא תואם איתי ולא עם רה"מ".

ערוץ 7 , ח' בכסלו תשע"ח

אבי דיכטר
אבי דיכטר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו''ר ועדת החוץ והביטחון, ח''כ אבי דיכטר, תקף באירוע סגור, את יו"ר הקואליציה שהודיע כי ידחה את אישור הצעת חוק הלאום אותה יזם דיכטר.

הצעת החוק מעגנת את היותה של מדינת ישראל מדינת הלאום של העם היהודי, קובעת כי העברית היא שפתה הרשמית של המדינה בעוד לשפה הערבית מוענק "מעמד מיוחד" והעיר ירושלים היא בירתה של מדינת ישראל.

''האמירה של יו''ר הקואליציה ח''כ דוד ביטן כאילו חוק הלאום לא יובא לקריאה ראשונה בכנסת במושב הנוכחי, היא אמירה שאין לה שום בסיס", אמר ח"כ דיכטר באירוע ודבריו צוטטו ברשת ב'.

לדבריו "היא לא תואמה איתי כיוזם ההצעה, לא עם ראש הממשלה ולא עם שרים אחרים שהצטרפו אלי ליזום את החוק כגון השרים אלקין, לוין וחברי כנסת נוספים. בדקתי עם ח''כ אמיר אוחנה יו''ר הועדה שדנה בחוק הזה ומכינה אותה לקריאה ראשונה - גם הוא לא שמע על הכוונה לדחות את החוק . ולכן אין שום סיכוי שהדחייה הזו תעבור".

ח"כ דיכטר הוסיף כי "בסופו של דבר ראש הממשלה נתניהו הצהיר שמדובר בחוק הלאום שהוא ספינת הדגל של הליכוד למושב הזה של הכנסת. אני לא רואה שום אפשרות שרה''מ או שמישהו אחר ידחה את זה. כל מיני מחשבות של סיעות אחרות בקואליציה יצטרכו לקחת בחשבון שאם חוק הלאום לא יעבור במושב הזה בקריאה הראשונה, הרבה חוקים משמעותיים אחרים ייתקעו ולא יתקדמו, ויש על כך הבנה והסכמה עם מרבית השרים והח''כים בליכוד".

"החוק הזה מייצג את הליכוד בצורה מאוד משמעותית למושב הזה של הכנסת ובכלל את הליכוד באשר הוא, ולכן דינה של הצעת החוק הזו לעבור במושב הזה היא כמעט בשלה לחלוטין להעברה והיא עבור תעבור'', סיכם ח"כ דיכטר.