"הפייק ניוז הגדול ביותר שהיה כאן"

דובר בית החולים איכילוב מתייחס לפרסומים בנוגע לאבחון שגוי שנעשה לזמר אמיר פרישר גוטמן. "יש לנו כבוד לאמיר".

עוזי ברוך , ח' בכסלו תשע"ח

אמיר גוטמן
אמיר גוטמן
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

אבי שושן, דובר המרכז הרפואי איכילוב, התייחס אחר הצהריים (ראשון) בכנס אילת לעיתונות לנושא התמודדות בית החולים עם פרשת האבחון השגוי של הזמר אמיר פרישר גוטמן ז"ל.

"מה שקרה עם אמיר פרישר גוטמן, זה הפייק ניוז הגדול ביותר שהיה כאן. היה לו סרטן. אחת הסיבות שלא יצאנו אנחנו בבית החולים עם הצד שלנו לתקשורת, היא כי יש לנו כבוד לאמיר".

שושן המשיך לדבר על הצד של בית חולים איכילוב בפרשה, "האמת תצא. אני אומר בפירוש. אני מקווה שהתקשורת תדע לסקר את האמת ואת הצד של איכילוב כמו שסיקרו את סיפורו של אמיר. החלטנו לא להגיב לסרט שיצא. במשך שמונה חודשים לא היה כתב תביעה אז לנו לא היה למה להגיב.

היה פרסום מאד גדול על הכתב תביעה, ולצערנו אז קרתה הטרגדיה שקרתה עם אמיר, ולצערי בתקשורת אף אחד אפילו לא פרסם את הודעת ההספד שהוצאנו מטעם בית החולים. כאשר אמיר תקף אותנו עם כתב תביעה באולפן שישי, עשינו חושבים איך בית החולים ייצא עם האמת שלו, אך נוצר מצב שבן אדם נפטר ובחרנו שלא לצאת עם זה. בנתיחה לאחר המוות לא רואים את הסרטן שהיה בדיעבד. אמיר ומשפחתו לא הוכיחו שלא היה לו סרטן. אנחנו במועד ובזמן הנכון לנו נצא ונוכיח את עמדתנו".

ניב גלבוע שאל איזה אינטרס היה לפרישר גוטמן לשקר ואבי שושן ענה, "אני לא נכנס לשיקולים. המומחה שבדק את אמיר בארץ הוא אחד הגדולים בעולם. הוא כתב את ספר הלימוד בנושא. אנחנו פה בישראל בטוחים שמומחה אמריקאי הוא כנראה יותר טוב, אבל לא. בדקו אותו מומחים בעלי שם עולמי".

שושן השיב על השאלה כיצד התמודד בית החולים בניהול המשבר שהתפתח סביב הנושא: "ניהלנו שיחות רקע רבות עם עיתונאים. זה נושא שכבר שנה וחצי בכותרות ובא בגלים. אנחנו מתמודדים פה עם אדם מפורסם ומול סיפור טראגי מאד ויש כאן צורך גם לשמור על כבודו ופרטיותו של האדם".

נציין כי בעקבות האבחון השגוי, הגיש פרישר גוטמן תביעת נזיקין נגד בית חולים איכילוב.

פרישר גוטמן נפטר בחודש יולי השנה בבית החולים רמב''ם בחיפה. הוא טבע יום לפני פטירתו בחוף לא מוכרז בעתלית לאחר שנכנס לים על מנת להציל את אחייניתו מטביעה.

הוא פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה כשמצבו מוגדר קשה מאוד ולא יציב. סגן מנהל בית החולים, ד"ר מיקי הלברטל, הבהיר כי הסיכויים להציל את הזמר קלושים, ובית החולים מיצה את הטיפולים האפשריים בו.